Необхідність повторного проходження медкомісії в воєнокматі військовослужбовцю в запасі з інвалідністю

Військослужбовець в запасі має інвалідність але не знятий з військового обліку. На даний період воєнного стану, щоб знятися з обліку в воєнкоматі можуть заставити пройти повторну медкомісію, чи достатньо показати пенсійне посвідчення і довідку МСЕК? Чи мають право вручати повістку на вулиці, якщо при собі є пенсійне посвідченя? Ці питання хвилюють, тому що є випадки, коли права інвалідів порушуються і не знаєш як себе поводить правильно, не порушуючи самому законів.

22.07.2022 14:53 771

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
150 відгуків (150 +) (0 -)
Консультацій: 750

Вітаю!

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ  :

Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

ЯКЩО ВИ ОТРИМАЛИ ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ, ТО ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ  МОБІЛІЗАЦІЇ ТА МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ. 

ДОКУМЕНТИ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ІНВАЛІДНІСТЬ:

  • довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації №  157-1/о);
  • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
  • пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності;
  • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

ЗАКОН УКРАЇНИ 

Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

03 травня 2022 07:28

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

1. Визнані встановленим порядком непридатними до військової служби за станом здоров’я з виключенням з військового обліку (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного або військовий квиток з відміткою,витяг з наказу про звільнення з військової служби та виключення зі списків особового складу);

8. Пункт 2-6 Правил передбачає можливість виїзду за межі України інших зобов’язаних, які не віднесені до вище перелічених категорій:

2) визнані відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії):

висновок ВЛК;

військово-обліковий документ з відповідною відміткою.

хххххххххххх

Придатність до служби в армії визначає тільки ВЛК (військово-лікарська комісія).

ВАМ ДІЙСНО ПОТРІБНО ПРОЙТИ ВЛК ТА ОТРИМАТИ ЗАКЛЮЧЕННЯ : "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

ТАКЕ ЗАКЛЮЧЕННЯ ПОВИННО БУТИ ПОСТАВЛЕНО В ВАШОМУ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВОМУ ДОКУМЕНТІ. 

ТІЛЬКИ ТАКА ПОЗНАЧКА БУДЕ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ НЕ ВРУЧЕННЯ ВАМ ПОВІСТОК.

ххххххх

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

14.08.2008 № 402

Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

3.5. До початку огляду військовий комісаріат на всіх військовозобов'язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, - витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, - дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.

3.8.

Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

"Придатний до військової служби";

"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";

"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

ПЕРЕД ВЛК ТЦКСП (ВІЙСЬКОМАТ) ПОВИНЕН ОТРИМАТИ ВІД ОРГАНІВ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЮ ЩО ВИ ІНВАЛІД, А ТАКОЖ ОТРИМАТИ ВІД МЕДИЧНОГО ЗАКЛАДУ ВАШУ МЕДИЧНУ КАРТУ.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram