Доброго дня!
Потрібна консультація з настуного питання. Є чоловік, якого було засудженно за особливо тяжкий злочин ще у 1997 році. На скільки я розумію, то мобілізації данна категорія людей не підлягає?
І якщо ні, то чи є варіанти виїзду за кордон?
А також ще цікавить наступне, на руках в нього ніяких документів підтверджуючих судимість немає. А це ще далекий 1997 рік коли реєстри не велись. Отже де можна знайти копії документів і які саме потрібні?
Дякую.
Добрий день.
По суті заданих питань.
Є чоловік, якого було засудженно за особливо тяжкий злочин ще у 1997 році. На скільки я розумію, то мобілізації данна категорія людей не підлягає?
Згідно з ч. 9 ст. 14 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на районні (міські) комісії з питань приписки покладаються, крім іншого:
- зняття з військового обліку призовників та взяття на військовий облік військовозобов'язаних громадян, яких раніше було засуджено до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
- виключення з військового обліку громадян, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які: були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Президент України підписав Указ про загальну мобілізацію №69/2022, згідно якого призову на військову службу під час мобілізації підлягають лише військовозобов’язані та резервісти. Таким чином, чоловік неє військовозобовʼязаним, адже він має бути виключений з військового обліку, тому мобілізації не підлягає.
А також ще цікавить наступне, на руках в нього ніяких документів підтверджуючих судимість немає. А це ще далекий 1997 рік коли реєстри не велись. Отже де можна знайти копії документів і які саме
Таким документом може бути вирок суду. Для його отримання необхідно звернутись до відповідного суду, що винес вирок. звісно такий документ вже буде в архіві, є вірогідність надсилання у архів позасудом(це повідомлять вже у суді).
Особи, що можуть перетинати кордон також зазначені у останньому роз’ясненні від 08.08.2022 (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-Pitannya-vidpovid/).
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text): Іноземцю або особі без громадянства, яка не відповідає одній або декільком умовам перетину державного кордону в Україні або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при від'їзді у випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон , зазначених у перетині державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої посадової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена посадова особа повідомляє начальника органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетині державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетині державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт. Особа, якій відмовлено у перетині державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення відповідно до Закону України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження цього рішення не припиняє його дії.
Оскаржене рішення може бути скасовано або змінено начальником Адміністрації відповідної посади прикордонної служби (Прикордонний загін) або скасовано та визнано недійсним судом.
Також можете скаржитися до Адміністрації Державної прикордонної служби України: - поштою (за адресою Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26); – електронною поштою: zvernennia@dpsu.gov.ua. - за телефоном гарячої лінії (служба «ДОВІРИ») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків з-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
Інші варіанти виїзду за кордон
Враховуючи вищезгадане в Україні запроваджено заборону на виїзд чоловіків від 18 до 60 років. Заборона не поширюється на осіб, які не підлягають мобілізації, згідно зі статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text) та/або виключені з військового обліку, а саме:
Особи, що можуть перетинати кордон також зазначені у останньому роз’ясненні від 08.08.2022 (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-Pitannya-vidpovid/).
Якщо у Вас залишились додаткові питання можете звертатися на пошту lexfirmgp@gmail.com або за допомогою месенджерів(0951856806).
Дякую за звернення, буду вдячний за відгук.