Импорт лекарственных средств без лицензии: ответственность

Предприятие в марте 2015 импортировало медикаменты, не имея лицензии на импорт медикаментов. Оформило ГТД, получило товар, но не продавало его до получения лицензии на импорт и продажу. После получения товар продали.


Какая может быть ответственность? В каком размере?
По закону о лицензиях последней редакции установлена админ ответственность. Какой размер по Админ кодексу? Могут ли ее применить, если уже прошло больше пол года?
Могут ли изъять товар?


По Уголовному кодексу есть ли ответственность за деятельностью без лицензии?

22.02.2018 14:59 811

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 17.11.201


         Ответственность должностных лиц за совершение безлицензионной деятельности предприятиями установлена статьей  164 Кодекса об административных правонарушениях (далее - КоАП), согласно которой  занятие хозяйственной деятельностью без лицензии, если ее получение установлено законом, влечет наложение штрафа на должностных лиц предприятия или физическое лицо - субъект предпринимательской деятельности от 20 до 100 необлагаемых минимума дохода  граждан  с конфискацией изготовленной продукции, орудий производства и сырья или без нее.


          Следует учесть, что конфискация  изготовленной продукции, орудий производства и сырья, может быть применена только в отношении предметов, находящихся в частной собственности нарушителя, так как  конфискация не касается собственности предприятий, находящихся в собственности юридического лица,  т.е.  направлена ​​только против частных предпринимателей, которые работают без лицензий.


         В соответствии с положениями п.7 ч.1 ст.247 КУоАП, которая определяет обстоятельства, исключающие производство по делу об административном правонарушении, производство по делу об административном правонарушении не может быть начато, а начатое подлежит прекращению при таких обстоятельствах, в частности: окончание   на момент рассмотрения дела об административном правонарушении сроков, предусмотренных статьей 38 настоящего Кодекса.


         Согласно ст.38 КоАП административное взыскание может быть наложено не позднее чем через два месяца со дня совершения правонарушения, а при длящемся правонарушении - два месяца со дня его обнаружения, за исключением случаев, когда дела об административных правонарушениях в соответствии с настоящим Кодексом подведомственны суду (судье).


             Частью второй этой статьи  предусмотрено, что если дела об административных правонарушениях в соответствии с настоящим Кодексом или другими законами подведомственны суду (судье), взыскание может быть наложено не позднее чем через три месяца со дня совершения правонарушения, а при длящемся правонарушении - не позднее чем через три месяца со дня его обнаружения.


       Согласно ст.221 КоАП  рассмотрение  административных дел по ст.164 КоАП подведомственно   суду,   следовательно, по происшествию  шести месяцев с момента совершения правонарушения производство по делу об административном правонарушении не может быть начато, а начатое подлежит прекращению.


          Что касается «длящегося правонарушения», то по нашему мнению, хозяйственная операция по  импорту  лекарственных средств в пределах одной сделки, после которой получена соответствующая лицензия, не является  длящимся правонарушением, следовательно не может применяться административная санкция.      


           


             Уголовная ответственность за совершение безлицензионной деятельности была предусмотрена ст.202 Уголовного кодекса Украины, которая была Законом Украины №4025-VI от 15.11.2011 года «О внесении изменений в некоторых законодательные акты относительно  гуманизации  ответственности за правонарушения в сфере хозяйственной деятельности» отменена.


 _____________________________________________________


 Кодекс України про адміністративні правопорушення


                                                   (Витяг)


 Стаття 164. Порушення порядку провадження господарської діяльності


 Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), -


[Абзац перший частини першої статті 164 доповнено згідно із Законом України N 721-VІІ від 16.01.2014 р.]


[Дію попередньої редакції абзацу першого частини першої статті 164 відновлено у зв’язку з втратою чинності Законом України N 721-VІІ від 16.01.2014 р., згідно із Законом України N 732-VІІ від 28.01.2014 р.]


[В абзаці першому частини першої статті 164 деякі слова виключено згідно із Законом України N 767-VІІ від 23.02.2014 р.]


тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.


[В абзац другий частини першої статті 164 внесено зміни згідно із Законом України N 721-VІІ від 16.01.2014 р.]


[Дію попередньої редакції абзацу другого частини першої статті 164 відновлено у зв’язку з втратою чинності Законом України N 721-VІІ від 16.01.2014 р., згідно із Законом України N 732-VІІ від 28.01.2014 р.]


[В абзац другий частини першої статті 164 внесено зміни згідно із Законом України N 767-VІІ від 23.02.2014 р.]


Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах, -


тягнуть за собою накладення штрафу від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.


[В абзац другий частини другої статті 164 внесено зміни згідно із Законом України N 721-VІІ від 16.01.2014 р.]


[Дію попередньої редакції абзацу другого частини другої статті 164 відновлено у зв’язку з втратою чинності Законом України N 721-VІІ від 16.01.2014 р., згідно із Законом України N 732-VІІ від 28.01.2014 р.]


[В абзац другий частини другої статті 164 внесено зміни згідно із Законом України N 767-VІІ від 23.02.2014 р.]


Надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства -


тягне за собою накладення штрафу від сорока до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


 


Примітка. Отримання доходу у великих розмірах має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.


[Статтю 164 викладено у новій редакції згідно із Законом України N 4025-VI від 15.11.2011 р.]


  


Стаття 38. Строки накладення адміністративного стягнення


 Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).


Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.


Адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 16414 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.


[Частину третю статті 38 доповнено згідно із Законом України N 3681-VI від 08.07.2011 р.]


У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.


[Частину четверту статті 38 викладено у новій редакції згідно із Законом України N 4652-VI від 13.04.2012 р.]


[Статтю 38 викладено у новій редакції згідно із Законом України N 3207-VI від 07.04.2011 р.]


Стаття 247. Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення


 


Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:


1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;


2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;


3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;


4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;


5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;


6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;


7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;


8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;


[У пункті 8 статті 247 деякі слова виключено згідно із Законом України N 2342-III від 05.04.2001 р.]


[У пункт 8 статті 247 внесено зміни згідно із Законом України N 4652-VI від 13.04.2012 р.]


9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram