Получение посылки с Новой почты - кто несет ответственность за содержание посылки

На ком лежит ответственность за содержание посылки в новой почте до ее получения/после ее получения?Переходит ли ответсвенность на получателя, если он получил посылку, но не вскрывает ее?Могут ли предъявить за содержание посылки до ее получения?

02.12.2019 22:32 510

Консультація виконавця

Алена Музыка
Адвокат Одеса
У сервісі: 10 місяців
16 відгуків (15 +) (1 -)
Рейтинг: 20524
Консультацій: 58

Если посылка не содержит запрещенных товаров, то за ее сохнанность отвечает почта до ее получения получателем.

" ....Відповідно до ст. 924 

Цивільного кодексу України

 перевізник відповідає за збереження вантажу, багажу, пошти з моменту прийняття їх до перевезення та до видачі одержувачеві. Окрім того, саме перевізник відповідає за псування або пошкодження посилки в розмірі фактичної шкоди, якщо не доведе, що це сталося не з його вини.

Слід відмітити, що під псуванням або пошкодженням посилки розуміють зміну її фізичних властивостей (механічні поломки, дефекти, бій)..."

Если посылка содержит запрещенные товары , то ответвенность несут и отправиель и получатель, при чем иногда уголовную.

В Украине даже есть приговоры суда только на основании того, что лицо заказало в интрнет-магазине ручку с вмонтированной  скрытой камерой. 

"...

Органами досудового розслідування ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що протягом серпня-вересня 2015 року, здіснив незаконне придбання,для власного використання,спеціального технічного засобу - негласного отримання інформації (далі-СТЗНОІ), у вигляді пристрою,який призначений для негласного аудіоконтролю та контролю місця знаходження об'єкта.

ОСОБА_1, реалізуючи свій злочинний умисел, безпосередньо направлений на незаконне придбання для власного використання СТЗНОІ, достовірно будучи обізнаним про конструктивні особливості такого технічного засобу, та усвідомлюючи,що обіг зазначеного засобу на території України обмежений, а також те, що придбання, збут та використання таких засобів є забороненим, 20 серпня 2015 року, діючи умисно, в порушення вимог: п.7 Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організцій та юридичних осіб інших держав на території України, затвердженого 

Постановою Верховної Ради України від 17.06.1992 року №2471-ХІІ

, яким передбачено спеціальні технічні засоби негласного отримання інформаціїї, як вид майна,що не може перебувати у власності громадян; ст.ст. 2, 3 «Положення про порядок розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації», затвердженого 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.10.2001 року №1450

 на виконання 

Указу Президента України від 13.04.2001 року №256 «Про впорядкування виготовлення, придбання та застосування технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'я

зку», якими визначено перелік замовників розроблення, виготовлення та придбання СТЗНОІ, серед якого відсутні фізичні особи, замовив на сайті «aliexpress.com» спеціальний технічний засіб негласного отримання інформації, який призначений для негласного аудіоконтролю та контролю місця знаходження об,єкта.

Замовлення вказаного пристрою ОСОБА_1 здійснив перебуваючи за місцем своєї роботи, а саме у приміщенні магазину, що за адресою: Житомирська область, м.Коростишів, вул. К. Маркса, 31, використовуючи ноутбук марки «Samsung», серійний номер BU9093ІQJ300213, з можливістю доступу до мережі «Інтернет». Оплату такого технічного засобу, у розмірі 403 грн., він здійснив 20.08.2015 року через мережу «Інтернет», використовуючи банківську картку ПАТ КБ «Приватбанк», з номером рахунку-5168 7423 3688 0517.

ОСОБА_1, продовжуючи свою злочинну діяльність, направлену на незаконне придбання СТЗНОІ, 22 вересня 2015 року, перебувючи у відділенні поштового зв'язку «Коростишів-1» Житомирської дирекції УДППЗ «Укрпошта» (Житомирська область, м.Коростиішв, вул.К.Лібкнехта, 4), отримав міжнародне поштове відправлення №RE958962599SE, в якому знаходився раніше замовлений ним пристрій, призначений для аудіоконтролю та контролю місця знаходження об'єкта, чим завершив придбання СТЗНОІ, тобто вчинив всі дії, які були необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця.

В цей же день, 22 вересня 2015 року, в ході проведення співробітниками УСБУ в Житомирській області огляду місця події, здійсненого у приміщенні відділення поштового зв'язку «Коростишів-1» Житомирської дирекції УДППЗ «Укрпошта», у ОСОБА_1 було виявлено та вилучено пристрій, який призначений для негласного аудіоконтролю та контролю місця знаходження об'єкта з комплектуючими до нього-USB кабелем, чохлом та інструкцією.  """

Решение суда http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58107751

Конкретизируйте пожалуйста ваш вопрос , что вы имеете в виду - сохранность или содержание внутри посылки -возможно запрещенные средства, если мой отвтет не был для Вас достаточным и я Вам дам дополнительно ответ на вопрос.

Если Вы считает, что я ответила на Ваш вопрос  полностью, оставьте ,пожалуйста, позитивный отзыв.

С уважением,

адвокат Музыка А.И.

Якщо подобається, тисни кнопку