Выезд за границу мужчины с женой-инвалидом

Здравствуйте! Я получила инвалидность (2 группа) по психическому заболеванию в начале августа. Есть справка от МСЕК. Достаточно ли будет только справки?
Пропустят ли моего мужа, если инвалидность была оформлена после 24.02?
Есть ли какие-то особенности (что должно быть указанов справке от МСЕК, "вроде нуждается в опеке") или просто группы достаточно?
Благодарю.

22.08.2022 14:28 824

Консультація виконавця

Богдан Пересада
Адвокат Київ
У сервісі: 2 роки
299 відгуків (298 +) (1 -)
Консультацій: 995
Топ 3 спеціалізації:
  • Військове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Доброго вечора.

 

Перепрошую за затримку із відповіддю.

 

Правила виїзду громадян України за кордон регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

На сьогодні у Правилах є пункт 2-1, яким встановлено таке:

«2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) z1509-12 або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" 2109-14, "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" 1727-15, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

 

Перетин державного кордону може здійснюватися:

 

особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);».

Тобто, ваш чоловік має право на виїзд за кордон як ваш супроводжувач.

Зверніть увагу, виїхати таким чином він зможе лише один раз, таке обмеження передбачено правилами перетину кордону.

При цьому, для виїзду за кордон йому не потрібно жодних документів від військкомату.

Виїжджати потрібно буде разом із вами у двох, потім Ви зможете самостійно повернутись та знову виїхати за потреби, він також зможе самостійно повернутись.

 

Будуть необхідні наступні документи:

- документи про вашу інвалідність (один чи декілька – довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о, посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності, довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу);

- свідоцтво про шлюб;

- якщо були зміни прізвищ чи імен потрібні будуть документи про це (простіше кажучи – щоб усі прізвища та імена сходилися).

 

Для виїзду за кордон також будуть потрібні закордонні паспорти.

 

Конкретні вимоги щодо документів (копії чи оригінали) ніде не зазначені.

Однак, на кордоні вимагають оригінали документів, їх потрібно мати із собою.

 

Аналогічна інформація міститься і на сайті прикордонної служби: https://cutt.ly/tZYCY2u .

 

Отже, у нього є право на виїзд за кордон у якості вашого супроводжувача, що підтверджує і сама прикордонна служба на своєму сайті.

 

Довідки МСЕК має бути достатньо.

Оформлення інвалідності після 24.02 не впливає на право перетину кордону.

У довідці МСЕК має зазначатися група інвалідності, запис про потребу в опіці не є необхідним, але якщо у вас він є, то це не має бути перешкодою для виїзду.

 

Буду вдячний за залишений відгук.

Бажаю Вам всього найкращого!

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram