У нас в сім`ї дитина з інвалідністю (дитині 3 роки), проблема з серцем спостерігалась ще 1-го року життя, а у липні місяці сталося погіршення і поставили інвалідність. Одразу після цього ми подали документи на отримання соц. допомоги, тому оригінал висновку ЛКК забрала служба соц. захисту (вони її подають разом з іншими документами), тобто на руках остається тільки копія цього самого висновку і корінець до висновку, який виписали в лікарні.
На посвідчення про інвалідність документи подаються після того як прийшла хоча б перша виплата допомоги (там нам кажуть у службі соц. захисту), але її досі немає, в інтернеті читав що вона може прийти навіть через 3 і більше місяців після подачі документів. В інструкціях щодо перетину кордону на підставі супроводу дитини з інвалідністю є перелік документів зі словом АБО, тобто як я розумію що АБО посвідчення АБО висновок про ЛКК (у нас копія), АБО навіть корінця має бути достатньо, але ж Ви знаєте як у нас працюють прикордонники. Тому і сумніваюся і не хочу їхати до кордону не знаючи чи зможемо перетнути.
Вітаю!
ПРАВИЛА
перетинання державного кордону
громадянами України
2-1.
У разі введення на території України надзвичайного або
воєнного стану супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі
України може здійснюватися матір’ю та / або батьком, опікуном,
піклувальником, одним або обома прийомними батьками,
батьками-вихователями, які здійснюють такий супровід, за наявності
Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України також може здійснюватися бабою, дідом, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом з урахуванням їх приналежності до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у них відповідних підтвердних документів та документів, що підтверджують родинні зв’язки.
КОПІЯ МЕДИЧНОГО ВИСНОВКУ ПОВИННА БУТИ НОТАРІАЛЬНО ЗАСВІДЧЕННА.
ТАКОЖ ВІЗЬМІТЬ ЗІ СЛУЖБИ СОЦЗАХИСТУ ОФІЦІЙНУ ДОВІДКУ, ЩО ОРИГІНАЛ ВИСНОВКУ ЛКК ВАМИ НАДАНИЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ.
ПЕРЕД ТИМ ЯК ВИЇДЖАТИ ЗА КОРДОН ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.
Прикордонники надаватимуть консультації в телефонному режимі:
Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то рекомендую зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.