Як моряку виїхати за кордон

Аналіз законодавства України щодо виїзду моряків за кордон на час дії воєнного стану в Україні.

12.09.2022 15:09 549

Консультація виконавця

Юлія Молічева
Адвокат
У сервісі: 9 місяців
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 1

Рішенням КМУ під час дії воєнного стану надано можливість виїзду морякам для навчання та роботи за кордоном. Відповідні зміни внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України Постановою Кабінету міністрів України від 2 вересня 2022 р. № 992.

Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років мають право перетинати державний кордон України, якщо вони прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден або для проходження практичної підготовки на суднах.

Для перетину державного кордону України такі особи повинні надати такі документи:

1) курсанти закладів освіти:

посвідчення особи моряка;

довідку від закладу освіти щодо направлення курсанта для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором;

військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

2) особи, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до/з морських портів України, та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану:

посвідчення особи моряка;

суднову роль (список осіб суднового екіпажу) (crew list);

підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів;

3) інші особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану:

посвідчення особи моряка;

підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів;

військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Особи, зазначені у підпункті 3 цього пункту, під час перетину державного кордону України повинні мати трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання або лист від судновласника, оператора судна про намір укласти з громадянином України трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання.

Адміністрація судноплавства у дводенний строк з моменту отримання завірених копій документів від осіб, зазначених в абзаці першому цього пункту (крім курсантів закладів освіти), видає таким особам підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів у довільній формі за підписом Голови Адміністрації судноплавства або його заступника, яке містить гербову печатку або на яке накладено кваліфікований електронний підпис.

Особи, зазначені у підпункті 3 цього пункту, після отримання від Адміністрації судноплавства підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів, а також особи, зазначені у підпункті 1 цього пункту, які досягли віку від 18 до 60 років та отримали довідку від закладу освіти щодо направлення курсанта для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором, зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, та отримати дозвіл на виїзд з місця проживання від керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані та резервісти СБУ, Служби зовнішньої розвідки України - дозвіл відповідного керівника) для пред’явлення уповноваженим службовим особам Держприкордонслужби під час перетину кордону.

Особи, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше строку дії трудового договору (контракту).

Отже, з аналізу постанови вбачаєтьсяЮ що особи другої та третьої з названих категорій повинні отримати від Адміністрації судноплавства "Підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів". Адміністрація судноплавства в дводенний термін з моменту отримання завірених копій документів видає Підтвердження у довільній формі за підписом голови або його заступника, що містить гербову печатку, або на яке накладено кваліфікований електронний підпис.

Для цього Адміністрацією була розроблена процедура дистанційної подачі документів, копії яких необхідно підтвердити. Моряку необхідно зайти на головну сторінку офіційного сайту Адміністрації судноплавства та вибрати "Підтвердження про отримання копій документів моряків". Після цього заповнити форму та натиснути "Створити обліковий запис". В форму необхідно завантажити скан-копії: посвідчення особи моряка; документа, що підтверджує здобуття фахової освіти; робочих документів (дипломи та підтвердження до них для командного складу, свідоцтво фахівця для рядового складу). Після перевірки наданих моряком даних співробітниками Адміністрації, він отримує "Підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів" підписане електронним підписом.

Щодо порядку отримання дозволу від центру комплектування та соціальної підтримки, на даний час відсутні бкдь-які додаткові розяснення чи інструкції окрім порядку, визначеного в постанові Кабінету міністрів України від 2 вересня 2022 р. № 992.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram