Відповідь на запит податкової поліції про надання копій документів згідно ст.93 КПУ

Просимо надати примірник відповіді на запит податкової поліції про надання копій документів згідно ст.93 КПУ (запит додається).

26.02.2018 14:24 3904

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 30.08.2015 


Уважно вивчивши Вашу вимогу та проаналізувавши діючий Кримінальний процесуальний кодекс України, на підставі окремих положень якого витребовуються Вами копії документів щодо взаємовідносин з ТОВ «________________», були виявлені певні суперечності між вимогою та діючим законодавством України .


Так, у своїй вимозі Ви посилаєтесь на ч.2 ст.93 КПУ України, відповідно до якої сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом. Таким чином вказана стаття не означає обов’язку підприємств та організацій надавати будь-які документи, а лише зазначає Ваше право на збирання доказів шляхом проведення слідчих дій.


Аналізуючи Кримінальний процесуальний кодекс України, вбачається, що слідчою дією, яка дозволяє отримати доступ до документів та зробити з них копії, відповідно до ст.159 КПК України є тимчасовий доступ до речей і документів, який полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.


Надана Вами вимога не містить посилання на ухвалу суду щодо тимчасового доступу до документів та не містить копії такої ухвали суду, внаслідок чого _____________________ не може діяти всупереч чинного законодавства України, розголошувати відомості щодо свого контрагента та надавати документи без відповідних на те підстав та обґрунтувань.


Крім того, з огляду на можливість використання як доказів, відомостей, що містяться в документах, слід наголосити, що доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення. З огляду на це, отримання Вами документів без процедури передбаченої ст.159 КПК України свідчить про недопустимість таких документів, як доказів у кримінальному проваджені.


Також з аналізу змісту наданої вимоги неможливо з’ясувати певні відомості для правомірності надання Вам копій документів чи надання тимчасового доступу до документів. Так за нормами КПК України документи повинні мати значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, бути належними та допустимими. Дані вимоги є обов’язковими в силу ст.ст. 85, 86, п.5 ч.2 ст.160 КПК України. Зокрема, зі змісту вимоги вбачається, що кримінальне провадження, здійснюється за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, у якій йдеться про умисне ухилення від сплати податків ,зборів (обов’язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов’язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах.


Проте у вимозі не зазначається відносно кого саме зі службових осіб ТОВ «__________» порушене кримінальне провадження або по якому факту умисної несплати і яких саме податків, зборів відкрите кримінальне провадження, за яким актом перевірки, не має конкретизації, які саме договори по взаємовідносинам ________________________ з ТОВ «__________» стосуються обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, які саме первинні документи бухгалтерського обліку та регістри бухгалтерського обліку, щодо яких операцій за датами, об’єктами та періодами необхідні для доказування.


З огляду на вищевикладене, _________________________ хочу  Вас запевнити, що ми з розумінням ставимося до тих завдань, що виконуються правоохоронними органами, проте не бачимо можливості діяти всупереч існуючого порядку та закону та надавати завірені копії документів по взаємовідносинам з ТОВ «____________» за період ___________________ роки.


 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram