Після того як мені прийшла урізана зп за лютий я задав командиру питання чому так?
У відповідь я отримав лиш повідомлення
Службове розслідування #805 від 02.03.
Ніяких пояснень я не отримав.
Нічого не підписував і не ознайомлений з причинами розслідування.
Що мені робити в цій ситуації і куди звернутися?
Вітаю!
СЛУЖБОВА ПЕРЕВІРКА - комплекс заходів, які здійснюються відповідно до Порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 21 листопада 2017 року № 608, з метою перевірки інформації про вчинення дисциплінарного правопорушення, з’ясування наявності підстав для призначення службового розслідування, обставин порушення виконавської дисципліни.
СЛУЖБОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ - комплекс заходів, які проводяться з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення, а також встановлення ступеня вини особи (осіб), чиї дії або бездіяльність стали причиною вчинення правопорушення.
Службове розслідування проводиться для встановлення:
Рішення про призначення службового розслідування приймається командиром (начальником), який має право видавати письмові накази та накладати на підлеглого дисциплінарне стягнення.
Службове розслідування призначається письмовим наказом командира (начальника), у якому зазначаються підстава, обґрунтування або мета призначення службового розслідування, особа, стосовно якої воно проводиться, строк проведення службового розслідування, а також визначаються посадова (службова) особа, якій доручено його проведення, або голова та члени комісії з проведення службового розслідування (далі - особи, які проводять службове розслідування).
Службове розслідування у випадках, передбачених Дисциплінарним статутом Збройних Сил України, може проводитись з усуненням військовослужбовця, дисциплінарне правопорушення якого підлягає розслідуванню, від виконання службових обов’язків, про що видається наказ із зазначенням причин усунення.
Службове розслідування має бути завершено протягом одного місяця з дня його призначення командиром (начальником). В окремих випадках цей строк може бути продовжено командиром (начальником), який призначив службове розслідування, або старшим командиром (начальником), але не більше ніж на один місяць.
Загальний строк службового розслідування не може перевищувати двох місяців.
До строку службового розслідування не зараховується час перебування військовослужбовця, стосовно якого проводиться розслідування, у відпустці, на лікуванні або час відсутності з інших документально підтверджених поважних причин. Перенесення строків проведення службового розслідування здійснюється за відповідним наказом посадової особи, яка призначила службове розслідування.
Військовослужбовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, має право:
За результатами службового розслідування складається акт ,який підписується особами, які його проводили.
Після підписання акт службового розслідування подається на розгляд командиру (начальнику), який призначив розслідування. До акта службового розслідування додаються всі матеріали службового розслідування.
Якщо військовослужбовець вважає, що не вчинив правопорушення, ВІН МАЄ ПРАВО протягом місяця з дня накладення дисциплінарного стягнення подати скаргу СТАРШОМУ КОМАНДИРУ або ЗВЕРНУТИСЯ до суду.
Особи, які проводять службове розслідування, зобов’язані:
– розглядати заяви і клопотання військовослужбовця, правопорушення якого підлягає службовому розслідуванню, що були подані під час проведення службового розслідування та стосуються його проведення.
– У разі відмови військовослужбовця надати письмові пояснення по суті службового розслідування особа, яка проводить службове розслідування, складає акт про відмову, який засвідчується підписами не менше двох присутніх осіб.
Таким чином при проведенні службового розслідування ЯКЩО НЕ ОПИТАНО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ, СТОСОВНО ЯКОГО ПРОВОДИТЬСЯ РОЗСЛІДУВАННЯ АБО НАЛЕЖНО НЕ ОТРИМАНО ВІДМОВУ ВІД НАДАННЯ ПОЯСНЕНЬ В ПРИСУТНОСТІ ДВОХ ОСІБ – ЦЕ Є ПОРУШЕННЯМ, ЩО ТЯГНЕ СКАСУВАННЯ РЕУЗЛЬТАТІВ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ.
Крім того в наказі чітко зазначено про можливість правопорушником подавати клопотання, які повинні бути розглянуті.
Військовослужбовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, має право, зокрема:
– бути ознайомленим про свої права та обов’язки під час проведення службового розслідування;
– відмовитися давати будь-які пояснення щодо себе, членів своєї сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом;
– давати усні, письмові або за допомогою технічних засобів пояснення, подавати документи, які стосуються службового розслідування, вимагати опитування (додаткового опитування) осіб, які були присутні під час вчинення правопорушення або яким відомі обставини, що стосуються правопорушення;
порушувати клопотання про витребування та долучення нових документів, видань, інших матеріальних носіїв інформації;
висловлювати письмові зауваження та пропозиції щодо проведення службового розслідування, дій або бездіяльності посадових (службових) осіб, які його проводять;
– ознайомлюватися з актом службового розслідування (у частині, що його стосується) після розгляду командиром (начальником);
– оскаржувати рішення, прийняте за результатами службового розслідування, у строки та у порядку, визначені законодавством України.
ПОДАЙТЕ РАПОРТ ПРО ОЗНАЙОМЛЕННЯ ВАС З ПІДСТАВАМИ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ.
ЗАКОН УКРАЇНИ |