Повістки за кордоном

Доброго дня, бачив вашу відповідь на запитання про повістки за кордон.

Чи можете поділитися інформацією про хто відправив повістку та куди?

То вже консульства почали розсилати повістки? Тим хто на обліку консульскому? Під підпис?

Дякую

04.04.2023 15:52 689

Консультація виконавця

Галина Токмач
Юрист Мирноград
У сервісі: 5 років
166 відгуків (166 +) (0 -)
Консультацій: 570
Топ 3 спеціалізації:
  • Трудове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Доброго дня!

1) Чи можете поділитися інформацією про хто відправив повістку та куди? - повістку, а точніше повідомлення про необхідність явки до РТЦК та СП (військкомату) для проходження медогляду та уточнення облікових даних, особі надіслав його роботодавець (відділ кадрів) на вайбер. Однак, це був не офіційний лист, викладений на бланку підприємства за підписом керівника, завіреним печаткою. До такого листа повинні бути додані наказ про оповіщення та повістка. Крім того, обмін повідомленнями за допомогою вайбер обов'язковий лише, якщо працівник та роботодавець домовилися про такий спосіб комунікації. Ну і найголовніше те, що трудові відносини з працівником були призупинені і роботодавцю було відомо, що він перебуває за кордоном.

Так, відповідно до частини другої статті 7 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" у період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником.

Відповідно до пункту 47 Порядку  організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):

У разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки (додаток 13, для призовників - додаток 17 до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. № 352) щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов’язані:

видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки у визначені ним строки, та надіслати копію наказу (розпорядження) у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки;

вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки (за наявністю);

письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки про осіб з числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;...

2) То вже консульства почали розсилати повістки? Тим хто на обліку консульскому? Під підпис? - ні. Згідно з чинним законодавством представники посольств та консульств не можуть видавати повістки та вручати їх громадянам, які перебувають за кордоном.

Відповідно до вимог Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів за кордоном вони повинні, зокрема:

- перебувати на військовому обліку у разі виїзду за межі України на понад три місяці – за місцем консульського обліку у закордонних дипломатичних установах України;

- особисто у семиденний строк з дня прибуття до країни прибути з паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до посольства чи консульства України для взяття на військовий облік.

При цьому, якщо зазначені особи планують перебувати за межами України менше трьох місяців, ставати на облік не потрібно.

Інформація про громадян, які зараховуються на тимчасовий консульський облік, одночасно включається до військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які проводяться посольством.

Після того як громадяни зараховуються на облік, посольство протягом семи діб має повідомити про це районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, інші причетні органи за місцем знаходження їх на військовому обліку.

При цьому, у разі початку чергового призову громадян України на строкову військову службу або оголошення мобілізації, посольство поінформує осіб про ведення зазначених заходів. Згідно із законом, дипломатична установа має сприяти (але не примусово депортувати) поверненню таких осіб додому, тобто в Україну.

Однак, наразі невідомо, як саме відбуватиметься процес, описаний у попередньому абзаці.

Якщо виникнуть додаткові питання, можете писати на пошту Alexlawyer@i.ua

Буду вдячна за ваш відгук, всього найкращого!

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram