Добрий день.
Добрий день.
При реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту має застосовуватися РРО/ПРРО згідно до ст. 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (див. за посиланням:Про застосування реєстрато... | від 06.07.1995 № 265/95-ВР (rada.gov.ua) ( "Закон про РРО")
Тобто, операції з реалізації ТСПТ необхідно проводити через РРО/ПРРО (фіскалізувати).
Відповідальність за незастосування РРО/ПРРО під час реалізації технічно складних побутових товарів передбачена ст. 17 Закону про РРО, у вигляді:
-100 відсотків вартості проданих з порушеннями, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;
-150 відсотків вартості проданих з порушеннями, - за кожне наступне вчинене порушення.
Крім того, звертаю Вашу увагу на те, що у разі реацізації ТСПТ, суб'єкт господарювання має вести облік товарних запасів згідно Наказу Мінфіна 03.09.2021 № 496 (див. за посиланням:Про затвердження Порядку ведення... | від 03.09.2021 № 496 (rada.gov.ua)
Штраф за відсутність обліку товарних запасів: у розмірі вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 20 Закону про РРО).
На період дії правового режиму воєнного стану, штрафні санкції не застосовуються (п. 12 Перехідних положень Закону про РРО): Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.
Тобто, штрафні санкції не застосовуються на період воєнного стану за операції з реалізації товарів, які підлягають фіскалізації через РРО/ПРРО, якщо такі товари не є підакцизними.
2. Податківці стверджують, що товари є підакцизними. Якщо інтернет магазин здійснює торгівлю дитячими іграшками: мотоциклами на пульті управління, дитячими квадроциклами, чи є такі товари підакцизним?
Вже були в практиці такі кейси, де податківці стверджували, що мотоцикли/квадроцикли дитячі є підакцизними товарами, посилаючись на те, що це є транспортними засобами. Але, потім скасовують свої рішення ( є така особиста практика, можу поділитися), коли ми доводили, що такі товари не підпадають в товарні позиції , що зазначені в ст. 215 Податкового кодексу, та обгрунтовували свою позицію наступним чином:
Пунктом 1.10 Постанови КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Про Правила дорожнього руху», встановлені визначення поняття транспортного засобу, згідно до якого транспортний засіб - пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів;
Квадроцикли, мотоцикли, машинки дитячі на пульті управління не є транспортним засобом для перевезення людей, вони є дитячими іграшками, які призначені лише для катання (розважання) на коротких дистанціях (в парку, відкритих майданчиках) дітей віком від 3 до 8 років, та як правило, їхня максимальна допустима норма навантаження: не більше 30 кг. Подивіться в Ваших інструкціях з експлутації їхні технічні параметри, та надайте їм для огляду. Також варто надати сертифікат якості (декларацію відповідності), аби підтвердити, що такий товар не є транспортним засобом, а є дитячою іграшкою. А отже, такі товари не підпадаютть під жодну товарну позицію 8702 та 8703 УКТ ЗЕД, а тому не є підакцизними згідно до ст. 215 ПКУ.
3.Чи обовязково зберігати контрольні стрічки якщо використвувати ПРРО ?
Обов’язок створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання передбачений пунктом 10 ст. 3 Закону про РРО, виключно на програмних реєстраторах розрахункових операцій у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн відповідно до цього Закону - до моменту передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.
Тобто, при використанні саме ПРРО, обов'язок створювати контрольні стрічки передбачений лише у разі здійснення розрахункових операцій в режимі ОФЛАЙН. Звертаю увагу, цей нюанс відноситься лише до ПРРО та лише у разі здійснення операцій в режимі офлайн. Якщо Ваш Інтернет магазин, який використовує ПРРО, здійснює операції лише в режимі онлайн, то відповідано, створювати, зберігати контрольні стрічки у паперовій чи єл формі він не зобов'язаний.
У разі виникнення додаткових питань, або уточнень, звертайтеся marina.bekalo@gmail.com
З повагою,
Адвокат Бекало Марина
Величезне дякую! Ви дуже мені допомогли знайти ключик від здавалося із ситуації, з якої немає виходу! Всім рекомендую! Ви супер спеціаліст!
Будь ласка. Звертайтеся ще. Бажаю успіхів!