Вступ до ВНЗ без військового квитка

Мені 27 років (на момент початку вступної кампанії вже було 27). Хочу вступити до ВНЗ. З облікових документів у мене тільки приписне. Читав роз`яснення від міністерства освіти щодо вступної кампанії 2023.


Більше 27 років це 28 років чи 27 років і 1 день?

Чи прописані законодавством терміни заміни приписного на військовий квиток?

Чи існує механізм вступу без отримання військового квитка?

23.07.2023 00:33 1427

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
152 відгука (152 +) (0 -)
Консультацій: 776

Вітаю!

У 2023 році для військовозобов’язаних осіб однією з вимог до зарахування є подання до приймальної комісії військово-облікових документів.

У МОН України визначили ключові норми та основні новації Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році

( Наказ МОН України  #276 від 15.03.2023 р.).

Згідно п.2 Розділу ХV Наказу  кожен ВНЗ розробляє Правила прийому, в  яких обов'язково повинен міститися порядок надання вступниками ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИХ ДОКУМЕНТІВ  (згідно п.34 Постанови КМУ #  1487 від 30.12.2022 р. "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів".)

Пункт 34 містить наступне:

34. З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред'являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки;

доведення до призовників, військовозобов'язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання);

надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 4);

ВИ МАЄТЕ ПРИПИСНЕ СВІДОЦТВО, ЦЬОГО ЗАРАЗ ДОСТАТНЬО ДЛЯ ВСТУПУ, АЛЕ...

хххххх

Нардепи прийняли законопроект № 9281, яким зменшується граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку

З цього приводу треба враховувати, що згідно п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII на військовий облік військовозобов'язаних беруть громадян України, які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.

Законом передбачається внесення змін до статей 15, 18, 18-1, 37 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», спрямованих на зменшення призовного віку для громадян з 27 до 25-річного віку.

Тож зниження призовного віку до 25 років означає, що на військовий облік військовозобов'язаних візьмуть 25 та 26 річних юнаків, які перебували на обліку як призовники, що дозволить призивати їх в рамках загальної мобілізації.

ВІЙСЬКОВОЗАБОВ'ЯЗАНІ ПОВИННІ МАТИ АБО ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК, АБО ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ. 

НА ЦЕЙ ЧАС ЦЕЙ МОЖНА СКАЗАТИ ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД, ТОМУ ВСТУП ВАМ ПОВИННІ ДОЗВОЛИТИ З ПРИПИСНИМ ПОСВІДЧЕННЯМ, А ВОТ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ СКОРІШЕ ЗА ВСЕ У ВАС БУДУТЬ ВИМАГАТИ ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНОГО.

ЯК СЕБЕ ПОВЕДЕ ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ВНЗ ТЯЖКО СПРОГНОЗУВАТИ. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram