Доброго дня , потрібна допомога з питанням виїзду закордон з інвалідом 1 групи( бабця) які потрібно документи для виїзду і чи можливо виїхати лише з посвідченням ? Читав що можна виїхати лише потрібно довести родинні звязки
Доброго дня!
Питання перетину кордону під час дії воєнного стану регулюється Правилами перетинання державного кордону громадянами України, які затверджені Постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 57.
Відповідно до зазначених Правил, під час дії правового режиму воєнного стану можуть виїхати за кордон військовозобов’язані, які:
- мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України за наявності відповідних документів.
- здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів
- особи, які потребують постійного догляду у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
Отже, виїзд за кордон можливий, якщо у чоловіка є один з батьків чи батьків дружини з інвалідністю 1 групи або оформлений постійний догляд за особою з інвалідністю 1 групи (не з числа батьків), або оформлений постійний догляд (без інвалідності) за членом сім’ї першого ступеня споріднення.
Враховуючи те, що бабця не є членом сім’ї першого ступеня споріднення для військовозобов’язаного, а є членом сім’ї другого ступеня споріднення, то виїхати в якості супроводжуючого особи, яка потребує постійного догляду, неможливо.
Єдиний варіант виїхати з бабцею - це оформлення постійного догляду за особою з інвалідністю 1 групи. Оформлення догляду відбувається в управлінні соцзахисту. Якщо оформити догляд вийде, то можна буде виїхати за кордон як супроводжуюча особа людини з інвалідністю 1 групи, яка потребує постійного догляду.
Отже, виїхати можна за наявності наступних документів:
- посвідчення/довідки про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд;
- документи, що підтверджують інвалідність;
- акт встановлення факту здійснення догляду.
Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.
Якщо у Вас є уточнюючі питання, можете написати на електронну пошту [email protected]
Будемо вдячні за відгук щодо отриманої консультації.
Успіхів Вам!