Порушення укладання договору даування

Доброго дня!


Вітчим дарує будинок та земельну ділянку у селі своїй нерідній дочці. Оформленням договору дарування займається нотаріус міський, а не сільський. Обидві сторони, і власник будинку і нерідня дочка, приписані в селі, в цьому ж будинку. Нотаріус міський, щоб мати право зайнятися укладанням даного договору, вказує, що вітчим (дарувальник) приписаний в місті за фіктивною адресою. Чи можливо, що через цей неправдивий факт (прописку вітчима у місті), у майбутньому, договір дарування можуть визнати недійсним. Від першого шлюбу вітчим має два рідних сина.

27.12.2019 14:27 1322

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

Доброго дня! 


Шановний замовнику, на Ваш запит повідомляю наступне 


   Відповідно до Роз’яснення Мін’юсту істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору (виявлення властивостей подарунка, про які обдаровуваний не знав до укладення договору).


 Підставами недійсності договору є:


1) недотримання  в   момент   укладення   договору   стороною (сторонами) таких вимог:


    - волевиявлення  учасника  правочину  має  бути   вільним   і відповідати його внутрішній волі;  
    - правочин має бути спрямований на реальне настання  правових наслідків, що обумовлені ним
    - правочин,  що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх,  неповнолітніх чи непрацездатних дітей;


2) договір  є  недійсним,  якщо  його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин):  у разі недотримання вимоги  закону про нотаріальне посвідчення договору;  укладення договору дарування від імені неповнолітнього без згоди органу опіки та піклування  не  потребує рішення суду;


3) також договір є недійсним в разі:  недотримання  письмової форми;  вчинення  під  впливом помилки;  обману;  насильства;  під впливом  тяжкої  обставини,  тощо.  В   цьому   разі   недійсність встановлюється судом.


     У разі    розірвання   договору   дарування,   дарувальникові повертається  дарунок  у  натурі,  а  якщо  це  неможливо,  -   то  компенсація  його  вартості. 


На  вимоги  про  скасування договору дарування застосовується позовна давність в один рік.


   В разі  визнання  договору  недійсним  дарунок   повертається дарувальнику, обдаровуваний може вимагати компенсацію за утримання в себе дарунка.


  Зверніть увагу на виділені речення. 


З повагою Микола Лях

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram