Оформлення акту встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю 2ї групи, якщо в неї немає жодних родичів.

Добрий день!
Мене звуть Дмитро. Мені 26 років, жодного військового документу не маю.

В мене дуже складна але цікава ситуація.

Я проживаю як ВПО за однією адресою, разом із прабабусею, котра є пожиттєвим інвалідом 2ї групи з дитинства, та особою похилого віку (84 роки). Я фактично здійснюю за нею догляд майже півтора роки (з березня 2022 року).

Прабабуся дієздатна, повністю усвідомлює свої дії, але перенесла поліомієліт в дитинстві, і має вагу приблизно 100 кг. Також за тією ж адресою живуть інші 3 людини, котрі не можуть, та не хочуть і не зобов`язані за жодним законом доглядати цю бабусю. Вони не є родичами бабусі, як і я. Едина донька померла ще багато років тому. Внучка є моєю матір`ю, але не може довести спорідненість, через нестачу документів + вона не бажає доглядати за нею. Запит на доведення спорідненості потрібно робити в Білорусь, адже там був складений брак бабусі, але це наразі нереально (як я зрозумів).

Окрім мене, підняти прабабусю, та, наприклад допомогти їй дійти до туалету ніхто не може фізично. Я живу з нею в окремій кімнаті. Придбаю іжу та ліки, готую їсти, допомагаю робити гігієнічні процедури, та пересуватися. Пересувається вона за допомогою ходунків, але є проблеми з тиском, і постійний ризик впасти, через слабкість ніг та вагу тіла.

Проблема заключається у взаємодії із селищною радою. 17.08.2023 мною, разом із бабусею було складено заяву на складання Акту встановлення факту здійснення догляду, згідно з Постановою КМУ №57, пункту 2-1. Це б надало мені право на відстрочку + можливість виїзду за кордон. В Заяві від імені бабусі було вказано, що вона хоче, щоб за нею більше ніхто не доглядав, окрім мене, адже вона вже звикла до догляду саме від мене. Заяву я відніс і подав до канцелярії селищої ради. В мене є один із двох примірників цієї заяви, підписаний уповноваженою особою селищної ради. До заяви додав копіі наших з бабусею паспортів, її довідки із зазначеною пожиттєвою інвалідністю 2 групи, її виписку ВПО, та мою ВПО, а саме електронний витяг з порталу Дія, котрий я отримав в ЦНАПІ в районному центрі.

21.08.2023 до нас явилися начальник відділу соцзахисту і поліцейський, + ще була комісія з декількох жінок. Ніякого документу не склали, сказали, що я не маю права доглядати за бабусею, так як вона не є моїм родичем. Якою нормою законодавства це підкріплено, вони не доповіли, лише сказали, що в них такі "внутрішні розпорядження". Цьому всьому є свідки, а саме, бабуся, і ті 3 громадянина, котрі також прописані із нами. Зі мною "качалися", розповідали про мої військові обов`язки, а перед тим як покидати нас, вони вручили мені повістку для уточнення даних на наступний день 22.08.2023. Я її звісно ж підписав, але я не з`явився до ТЦК, тому що бабуся погано себе почуває, і ій потрібна моя постійна присутність, як доглядача. Окрім повіски, візит комісії не надав мені більше ніяких документів. Вони не перевіряли та не встановлювали той факт, що я доглядаю за бабусею. Свідки можуть це підтвердити.

Не відхиляюся від адмін відповідальності по статті 210 КУПАП, і готовий сплатити штраф за неяву до ТЦК вчасно. Хоча по факту, я маю право на відстрочку, яке мені не дає реалізувати селищна рада.

Единий позитивний момент, це те, що на наступний день 22.08.2023 прийшов бабусін сімейний лікар, і прийняв від бабусі заяву на отримання довідки ЛКК, що вона дійсно потребує догляду. На наступній неділі ми її отримаємо, і я буду повторно подавати заяву із висновком ЛКК.

Але в селищній раді все ж таки кажуть, що без родинних зв`язків не оформлять такий Акт. А в бабусі родичів нема.

В мене 3 питання:
1. Який алгоритм дій Ви б мені порекомендували, як взаємодіяти далі із селищною радою, та ТЦК? Акт не хочуть видавати, а по факту хочуть мене "загребсти" в ТЦК, без документів що надають право на відстрочку від призову.

2. Чи можу я подати в Суд на начальника соціального захисту, через вчинення кримінального правопорушення, а саме за статтями 364, та 365-2 ККУ?

В данному випадку я би апелював таким формулюванням, як "завдання істотної шкоди свободам та інтересам окремого громадянина", а саме прабабусі, адже в данному випадку істотна шкода – це позбавлення бабусі единого доглядача, через порушення його права на відстрочку, та призов до армії, що потягне за собою унеможливлення задоволення її побутових потреб, що в свою чергу є прямим порушенням її права на постійний сторонній догляд, а також порушенням її честі та гідності, як громадянина України, та навіть порушенням її права на життя, бо без догляду вона не зможе вижити.

3. Що мені загрожує в даній ситуації. Чи виглядаю я зі сторони закону як ухилянт від призову? І як мені краще всю цю ситуацію оскаржити у вищих інстанціях, або у суді?
22.08.2023 14:48 Відповіли 0
Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram