Якщо (не) отримали від податкової повідомлення про нарахований податок на нерухомість

Розгляд питань, пов`язаних з оплатою податку на нерухомість фізособами (стаття стосується саме фізосіб, а не юросіб).

19.09.2023 12:50 2086

Консультація виконавця

11 відгуків (11 +) (0 -)
Консультацій: 58
Топ 3 спеціалізації:
  • Аудиторські послуги
  • Бухгалтерський облік
  • Податкове право

Останнім часом часом деякі власники нерухомості (квартир, домівок, дач, гаражів і тп) почали отримувати від податкової повідомлення про нарахований податок на нерухомість. Але більша частина власників такі повідомлення не отримала, тому багато питань, що робити тим хто не отримав, сплачувати самостійно? Чи буде штраф і пеня, якщо не отримав повідомлення і не сплатив?

Відповідь така. Ініціатива в цьому випадку не бажана, сплачувати без отримання повідомлення не потрібно, оскільки самостійно ви можете не точно підрахувати податок, можете сплатити не на той рахунок, а вже це карається штрафом і пенею. А якщо ви не отримали офіційного повідомлення по пошті, то і штраф і пеня безпідставні.

АЛЕ УВАГА: якщо фізособа не повідомила про зміну місця проживання і тому не отримала повідомлення, то воно вважатиметься врученою після повернення поштою! Ось в цьому випадку поспішить сплатити не чекаючи повідомлення!

__________________________________________________

Деякі платники кажуть, що нічого від податківців по пошті відносно податку на нерухомість не отримували, але подивилися в електронному кабінеті, а там вказана нарахована сума податку, а також штраф і пеня! Кажуть, що будуть подавати до суду, не згодні з цим. Але краще не кіпішувати, а подивитися наступну інформацію відносно цього:

Повідомлення платнику про нарахований податок на нерухомість надсилаються платнику по пошті з повідомленням про вручення або вручається особисто. Це загальне правило. Виключенням є платники, які подають звітність через електронний кабінет (ЕК) і надали заяву до податкового органу про бажання отримувати документи від податкового органу через ЕК.

Таким чином, вважається, що фізособа отримала повідомлення по пошті, якщо є поштова квитанція про вручення, або фізособа отримала повідомлення особисто в податковому органі.

Але слід враховувати, що пошта може фактично не вручити повідомлення платнику по різним причинам (наприклад, не знайшла його місцезнаходження, не було вдома). Чи вважається в цьому випадку, що фізособа отримала повідомлення? Так, вважається, що отримала. Це випливає з п.42.5 ПКУ, в якому дословно вказано: "У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з ... незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.".

Тільки платникам, які подаються звітність через ЕК податкова може на направляти повідомлення по пошті, а направити його у ЕК платника. Але платник повинен був раніше направити до податкової заяву про бажання отримувати податкові документи через ЕК. Якщо заяву таку не направляв, то відправка повинна бути або по пошті (як вказано вище), або вручена особисто в податковому органі.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram