Розлучення громадян України які перебувають за кордоном

Добрий вечір.

Ми з чоловіком проживаємо за кордоном. Вирішили розлучитися. Обидва громадяни України. Чоловік приїхати в Україну не може. Спільних дітей у нас немає. Спільного майна також немає. Які  є варіанти. Завчасно дякую.

13.10.2023 18:34 197

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 4 роки
697 відгуків (696 +) (1 -)
Консультацій: 1847
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Добрий вечір.

Є декілька варіантив розлучення у Вашому випадку:

1. Через консульство/посольство України за кордоном. Вони виконують повноваження РАГСу в  питанні розлучення, у разі якщо у подружжя немає спільних неповнолітніх дітей. Але, консульські установи проводять реєстрацію розірвання шлюбу тільки у разі оформлення в міграційній служби відомостей про виїзд на постійне місце проживання за кордон (про що має бути проставлена відповідна відмітка в паспортному документі), та у разі перебування на консульському обліку за кордоном.

2. В судовому порядку шляхом подання позовної заяви до суду за місцем проживання відповідача. В такому разі можна фізично подати позовну заяву через свого адвоката в Україні, або подати через Електронний суд Електронний суд (court.gov.ua)  якщо у Вас є електронний цифровий підпис. Або, через Ел. Суд може також подати позов Ваш адвокат. Звертаю Вашу увагу на те, що деякі суди (при цьому що це не відповідає цивільному процесуальному законодавству), витребують оригінал свідоцтва про шлюб. Та при отриманні позову, виносять ухвалу про залишення позову без руху та надає строк на усунення недоліків. За цей строк треба буде подати через пошту клопотання про усунення недоліків разом з оригіналом свідоцтва про шлюб, або безпосередньо через адвоката. Тому, я рекомендую, заздалегідь передати оригінал свідоцтва про шлюб своєму адвокатові в Україні або іншому представнику за довіренністю, який фізично відправить в суд оригінал свідоцтва. Якщо немає дітей та майнових  спорів, суд як правило виносить рішення через два-три місяці ( в середньому, в залежності від завантаженності суду), якщо відповідач не оскаржує рішення, воно набуває чинності через місяць. Рішення суду про розірвання шлюбу є документом, що посвідчує факт розлучення ( свідоцтво в такому разі не видається).

У разі виникнення додаткових питань, або уточнень можете звертатися marina.bekalo@gmail.com

З повагою,

Адвокат Бекало Марина

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram