Ситуаційні запитання, які потребують відповіді.

Ситуаційне завдання 1.
Телерадіокомпанія звернулася до суду з позовом до редакції газети "Вісті" про конфіскацію накладу видання з програмою її передач і стягнення компенсації за збитки, завдані систематичної передруком таких програм з газети "Часопис", котрій ця інформація передається ТРК за договором. Позивач вважав, що програма теле- і радіопередач є результатом інтелектуальної діяльності співробітників компанії, тому у нього в силу чинного законодавства виникло виключне право на використання програми як службового твору і будь-яка її публікація без його відома є порушенням авторських прав і дає підставу застосувати заходи відповідальності.
Яке рішення повинен винести суд?
Ситуаційне завдання 2.
Після подачі заявки до Патентного відомства при проведенні експертизи патентоздатності винаходу з`ясувалося, що він відкрито демонструвався авторами на спеціалізованій торгово-промисловій виставці виробників.
Чи може ця обставина служити підставою для відмови у видачі патенту на винахід?
Ситуаційне завдання 3.
Перебираючи патентну документацію, вчений Іванов наткнувся на патент "Симптоматичне лікування захворювань за допомогою осиковою палички в момент повнолуння для відновлення цілісності енергетичної оболонки організму людини". Наступний патент називався "Спосіб отримання екологічно чистого поля, що створюється природним джерелом без додаткових технічних засобів, для лікувального ефекту". Однак більш за все Іванову сподобався винахід під назвою "Пристрій для гармонізації навколишнього простору".
Чи є в чинному законодавстві відповідальність за патентування та реалізацію подібних "способів" і "пристроїв"? На що видається патент, на ідею або на технічний результат?
Ситуаційне завдання 4.
Вчений Іванов, довгий час вивчав вплив різних видів головних уборів на розумові здібності людини, дійшов висновку, що може отримати патент на застосування кепки в якості концентратора енергії людського розуму. Автор нововведення звернувся до знайомого патентного повіреного з проханням порадити, як краще запатентувати об`єкт: у вигляді винаходу, корисної моделі чи промислового зразка. Проте його товариш висловив припущення, що на цей об`єкт поширюється дія авторського права і більше ніякого.
Чому він так вирішив?
Ситуаційне завдання 5.
У пародії на стиль відомого поета пародист вказав деякі відомості з його особистого життя, а при їх публічному виконанні кривлявся та гримасничав. Вбачаючи порушення своїх прав, поет подав позов у суд.
Проаналізуйте наведену ситуацію. Які відносини виникли? Чи порушені права поета?
05.12.2023 12:53 Відповіли 0
Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram