Підскажіть, будь ласка, по суті даної теми. Умови, перелік документів, терміни, тощо.
Беду дуже вжячний за розлогу відповідь.
Дякую!
Доброго дня.
Звільнення військовослужбовців зі служби регулюється Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу».
Відповідно до абзацу п’ятого пункту «г» пункту другого частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» підставою для звільнення зі служби військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період є:
через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу): у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
Тобто, наявність батька та/або матері дружини із числа осіб з інвалідністю другої групи є підставою для звільнення зі служби для мобілізованого військовослужбовця.
Для звільнення зі служби необхідно буде подати рапорт та прикласти до нього документи на підтвердження відповідної обставини для звільнення.
Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України передбачено наступне:
«225. Звільнення військовослужбовців із військової служби здійснюється:
2) під час дії особливого періоду (з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації) - на підставах, передбачених частиною третьою, пунктом 2 частини четвертої, пунктом 3 частини п’ятої та пунктом 3 частини шостої статті 26 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу":
у військових званнях до майстер-сержанта (майстер-старшини) включно за всіма підставами - командирами бригад (полків, кораблів 1 рангу) і посадовими особами, які відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України прирівняні до них.».
підстави звільнення з військової служби;
думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю;
районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.
Подання рапорту «по команді» означає направлення його в порядку підпорядкування прямому командиру, який після розгляду та задоволення передає далі своєму безпосередньому командиру з відміткою про власне клопотання з відповідного питання. І так далі до командира військової частини або іншої посадової особи, що наділена правом вирішувати питання по суті.
Зазначеним Законом не встановлено вимог до документів, які мають підтверджувати відповідну обставину, також, не зазначено чи мають такі документи подаватись у звичайних копіях чи нотаріально завірених копіях.
Водночас, на мою думку, краще подавати нотаріально засвідчені копії щоб не виникало питань до їх справжності.
Для підтвердження відповідної підстави до рапорту потрібно додати із документів:
На жаль, конкретний строк розгляду рапорту у такому випадку не встановлений. Водночас, із практики, строк розгляду рапорту може складати до місяця. Якщо інформацію про розгляд рапорту не надають, то можна самостійно писати запити із проханням надати інформацію або ж звернутись до адвоката і просити його направляти адвокатські запити щодо надання інформації про розгляд рапорту.
Якщо будуть додаткові питання пишіть в телеграм на 099-532-53-51.
Буду вдячний за залишений відгук.
Бажаю Вам всього найкращого!