Добрий день, дякую за відповідь 15.01.2024, щодо відстрочки для вчених. Я маю відвідати Голосіїіський військкомат 31-01, ... Для уточнення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії... Питання - якщо щось піде не за шляхом закону, що робити. Як захиститись, якщо наприклад мою заяву про відстрочку не приймуть, можливо після проходження комісії видадуть повістку, затримають, чи може відберуть телефон та ін.
Вітаю!
Саме в вашій ситуації я не вважаю що діло може дійти до вручення в приміщенні ТЦК повістки на відправку. Але на всякий випадок поясню як діяти в такій ситуації.
Перш за все, недоцільно відмовлятися від вручення повістки та від її підписання. Ви вийдете з приміщення ТЦК, а в цей час відповідальні сособи - працівники ТЦК знайдуть двох свідків і складуть акт про відмову від підпису. З таким актом повістка буде вважатися врученою належним чином. Але при цьому у вас на руках не буде екземпляру цієї повістки, і при подальших скаргах Ви не зможете надати докази, що вам дійсно вручали повістку, і що це якраз повістка на відправку.
Тому алгоритм дій такий:
1. берете повістку. На відривному корінці, який Ви повинні підписати і віддати (це як доказ вручення повістки) пишете: "я, ПІБ, не підлягаю мобілізації так як ..... (коротко пару слів про ваші підстави). Вважаю вручення повістки на відправку незаконним". потім підпис, дата, ПІБ. Місця там небагато, тому прийдеться писати поверх друкованого тексту. Потім фотографуєте відривний корінець і віддаєте його представникам ТЦК.
2. дзвоните на гарячу лінію Міністерства оборони України. Пояснюєте всю ситуацію. Додзвонитися важко, але можна. Тел. 0-800-50-04-42 додаткові телефони за посиланням на сайті Міністерства оборони: https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.html Ваш дзвінок зареєструють, назвуть номер звернення. Запишіть його. Через деякий час (узгоджений при реєстрації скарги) передзвоніть, назвіть номер свого звернення і дізнаєтесь про результати розгляду скарги. Також можна подати письмову скаргу на e-mail Міноборони [email protected] - в такому разі до скарги додаєте фото ваших документів на підтвердження відстрочки і фото повістки.
3. пишете письмову скаргу на протиправні дії посадових осіб районного ТЦК і направляєте її в вищестоящий ТЦК (наприклад, обласний).
Затримувати вас ніхто не має права. Відбирати телефон - також. Навіть вручення повістки на відправку означає, що Ви добровільно повинні виконати вимоги повістки. Добровільно, але ніяк не примусово. Тому в разі затримання - дзвоніть в поліцію, повідомляйте про вчинення кримінального правопорушення (незаконне позбавлення волі та перевищення службових повноважень).
А якщо просто не приймуть вашу заяву про відстрочку- відсилайте її на адресу ТЦК, Укрпоштою цінним листом з описом вкладення і бажано з кур'єрською доставкою.
Якщо залишились питання, або щось незрозуміло - пишіть мені на мою пошту [email protected]
З повагою, Дмитро Дончак.
Щиро дякую, дуже детально розписано, з порадами на всі можливі випадки.