Відстрочка від мобілізації

Добрий день

Чи надається відстрочка за новим законом про мобілізацію, за який проголосували 11.04 для осіб, які - доглядачі за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком, чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я ?

12.04.2024 12:24 257

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
152 відгука (152 +) (0 -)
Консультацій: 776

Вітаю!

11 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт № 10449 Закону про мобілізацію та порядок проходження військової служби.

Повний текст схваленого документа ще не оприлюднили. Напередодні голосування в своєму телеграм-каналі нардеп Данило Гетманцев опублікував остаточний текст проєкту закону, який вчора ставився на голосування у другому читанні.

Станом на 09.04.2024_21.45

ПРОЕКТ

Закон України
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку

8. У Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):

11) статтю 23 викласти в такій редакції:
“Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;

ЯКЩО ВИ МАЛИ НА УВАЗІ ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА БАТЬКОМ ЧИ МАТІР'Ю ДРУЖИНИ, ТО ВІДСТЧКА ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ НАДАЄТЬСЯ ПРИ НАСТУПНИХ УМОВАХ:

  • якщо дружина сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я,
  • або жінка померла (загинула),
  • або жінкавизнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою,
  • жінка оголошена померлою,
  • і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;

ЗАКОН ЩЕ НЕ НАБРАВ ЧИННОСТІ. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram