Законопроект 10379, що очікувати?

Добрий день.
Мені в наступному році виповнюється 60 років. Проживаю вже багато років за кордоном, знятий з місця реєстрації та вже давно з військового обліку списаний за віком. Що буде мені якщо я не поновлю облікові дані? Чи можуть мене штрафувати на 25 тис. за порушення вимоги оновити дані за 60 днів? Чи арештують майно яке залишилося в Україні, але зареєстроване на дружину? Є ще депозитні рахунки в банках в Україні на мене, чи буде арешт рахунків?

10.05.2024 13:29 746

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
786 відгуків (785 +) (1 -)
Консультацій: 2031
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Добрий день.

За порушення правил військового обліку буде посилена відповідальність за проектом 10379 який вже був прийнятий в ІІ читанні. Так, ст. 210 КУпАП встановлюватиме відповідальність у вигляді штрафу:

-від 3400 до 5100 грн. 

-від 5100-8500 грн. - за повторне вчинення правопорушення протягом року

-від 17 000 до 25 500грн.-за порушення вчинене під час особливого режиму (який діє за сьогодні).

За Законом № 3633-IX від 11.04.2024р., який набуде чинності 18.05.24р., передбачено що  військовозобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов’язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

За перехідними положеннями цього Закону також вказано, що  громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.

При цьому, ТЦК СП не складає протокол про притягнення до адмін. відповідальності, вони одразу  виносять Постанову, але з обовязковми повідомленням про дату, місце та час розгляду питання про притягнення до відповідальності.  Після винесення постанови, вони передається державному виконавцю на виконня.

Згідно до ст. 48 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець в першу чергу звертає стягненняна кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності  на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

Отже, першим буде накладання арешту на банківські рахунки (будь-які, розрахункові, депозитні тощо).

Щодо арешту майна.

Якщо вартість боргу не  перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (на сьогодні це 142 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється.

Якщо нерухоме/рухоме майно належить Вашій дружині ( вона є 100% власник), то звернення стягнення на таке майно не буде реалізовано.

У разі виникнення додаткових питань або уточнень, звертайтеся marina.bekalo@gmail.com

+380966005361 Вайбер/Телеграм

З повагою,

Адвокат Бекало Марина

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram