Доброго дня. Хочемо виїхати за кордон з бабусею` В неї 2 група інвалідності по зору, ми отримали довідку ЛКК про наявність когнітивних порушень, і потребу в денному догляді. Її син, мій батько загинув. І моя матір теж. Зараз я працюю офіційно. Які потрібні документи для перетину кордону. І взагалі яка послідовність наших подальших дій. Потрібно мені їти до тцк ставати на облік. Я знятий з обліку ще в 2008.
Добрий день.
Для перетину кордону поки що діють старі правила перетину, див. за посиланням: Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
Згідно до абз. 5 п. 2-1 Правил, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.
Отже, Ви можете виїхати за кордон супроводжуючи бабусі, при наявності:
-довідки мсек та пенсійного посвідчення бабусі
-Акту встановлення факту здійснення догляду ( якщо Ви отримуєте компенсацію по здійсненню догляду).
При цьому, звертаю Вашу увагу, що з 18.05.24р. для перетинання кордону в пункті пропуску потрібно надати військово-обліковий документ, в якому ще вимагають VIN-коду - унікального облікового номеру в Єдиному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Якщо Ви зняті з обліку ( не виключені), то Ви маєте стати на облік, поновити дані, пройти ВЛК та отримати військовий квиток з відміткою про взяття на облік та з він кодом. Аби Вас не мобілізували, потрібно розглянути питання чи є у Вас право на вістрочку. Якщо у бабусі крім Вас нікого немає більше, то Ви можете отримати відстрочку по догляду за нею як член родини ІІ ступеню споріднення.
Згідно до п. 14 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не підлягают призову військовозобовязані:
14) члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.
Напишіть мені більше даних про наявніть/відсутність інших родичів, я Вам надам перелік документів які потрібно будет надати до ТЦК та СП, адже без відвідування тцк виїхати зараз за кордон ніяк без військово-облікового документу.
Мої контакти:marina.bekalo@gmail.com
+380966005361 Вайбер/Телеграмм
З повагою,
Адвокат Бекало Марина
Звертався до адвокатів у своєму місті. І відчув колосальну різницю. Більш повної і якісної відповіді, я не знайшов ні де. Велике дякую за домогу та підтримку талановитому адвокату.
Дякую за таку високу оцінку. Бажаю успіхів!