Оплата податків і подача звітності на загальній системі

Добрий день! 5 грудня 2019 року зареєструвала ФОП, подала заяву на єдиний податок, однак мене перевели на загальну стстему через несуттєвий борг за земельний податок. Дізналась про це через місяць під час реєстрації книги обліку доходів. Скажіть будь ласка, як обрахувати і подавати звітність тепер, за який період і коли я маю сплачувати податки?

17.01.2020 19:13 1650

Консультація виконавця

Ігор Бутник (ПП АФ "НІКО")
Аудитор
У сервісі: 5 років
62 відгука (62 +) (0 -)
Консультацій: 224
Топ 3 спеціалізації:
  • Бухгалтерський облік
  • Податкове право
  • Корпоративне право

Доброго дня!


Вам потрібно визначити суму чистого доходу (ЧД) від підприємницької діяльності, яка й буде базою для всіх податків на загальній системі: податку на доходи (ЧД*18%), військового збору (ЧД*1,5%) та ЄСВ (ЧД*22%, але не менше, ніж МЗП*22% та не більше, ніж МЗП*22%*15, де МЗП=4273 для місяців 2019 року та 4723 для місяців 2020 року.


Чистий дохід визначається як різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими фактично понесеними у даному періоді витратами, безпосередньо пов'язаними з підприємницькою діяльністю. Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, та все інше щодо оподаткування та подання звітності з ПДФО та ВЗ зазначено у статті 177 Податкового Кодексу (http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T10_2755.html#14483). До таких витрат належать:


"177.4.1. витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат;

177.4.2. витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу);обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством;

177.4.3. суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця;

177.4.4. інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1 - 177.4.3 цього пункту, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

177.4.5. Не включаються до складу витрат підприємця:витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою - підприємцем;витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації;витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених цією статтею;документально не підтверджені витрати.

177.4.6. Зазначені у цій статті підприємці мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов'язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають:витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів;витрати на самостійне виготовлення основних засобів.Не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду витрати на:проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів;ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).Не підлягають амортизації такі основні засоби подвійного призначення:земельні ділянки;об'єкти житлової нерухомості;легкові та вантажні автомобілі.

177.4.7. Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється із застосуванням прямолінійного методу нарахування амортизації, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів та нематеріальних активів.

177.4.8. Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об'єктом.

177.4.9. Амортизація нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, самостійно установленого фізичною особою, але не менше мінімально допустимого строку корисного використання об'єкта основних засобів та нематеріальних активів:

























Групи


Мінімально допустимі строки корисного використання, років


1 - Капітальні витрати на поліпшення земель, не пов'язані з будівництвом


15


2 - Будівлі, споруди, передавальні пристрої


10


3 - Машини, обладнання, тварини, багаторічні насадження та інше


5


4 - Нематеріальні активи


відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як два роки


Дія цього підпункту поширюється виключно на об'єкти основних засобів та нематеріальних активів, витрати на придбання чи самостійне виготовлення яких підтверджені документально."

До 10 лютого Вам потрібно подати до податкової інспекції за місцем Вашої реєстрації:


податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, за 2019 рік (а фактично, за період з 5 по 31 грудня);


звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску підприємцями,  (додаток Д5), за 2019 рік (а фактично - за грудень).


До 7 лютого - сплатити зазначену у звіті суму єдиного внеску (так, це не помилка, в даному випадку сплата - раніше граничного строку подання звіту), а до 20 лютого - визначені у податковій декларації про майновий стан і доходи суми податку на доходи та військового збору.


У подальшому Вам потрібно з фактично отриманих показників доходів та витрат за 1, 2 та 3 квартали 2020 року розраховувати суми чистого доходу, з яких до 20 квітня, 20 липня та 20 жовтня сплачувати авансові внески з податку на доходи, військового збору та ЄСВ, за якими вже у 2021 році подасте річну звітність та зробите остаточні платежі в порядку, аналогічному тому, що написаний вище.


З повагою, аудитор Бутник І.М.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram