Добрий день! У мене 3гр інвалідності пожиттєво, від 2015р. Після проходження ВЛК, у військовому квитку зробили запис, "Обмежено придатний до в/служби за 2гр ст.64б. Підлягає повторному огляду 04.09.28р. Чи можу я перетинати кордон?
Добрий день!
Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#Text):
2. Перетинання громадянами України (далі - громадяни) державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі - пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну:
1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;...
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);...
Частиною шостою статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" встановлено, що у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Згідно підпункту 10-1 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку № 1487) призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон.
Відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%BF#Text):
49. У період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
ОТЖЕ, для виїзду за кордон Вам потрібно мати:
1) закордонний паспорт;
2) документ, що підтверджує інвалідність;
3) військовий квиток.
Звертаю увагу, що Ви можете зателефонувати в Держприкордонслужбу, в тому числі на конкретний пунтк пропуску, та уточнити відповідну інформацію щодо перетину кордону (https://dpsu.gov.ua/ua/konsultacii-shchodo-peretinu-kordonu/, https://www.kmu.gov.ua/news/do-uvagi-osib-yaki-planuyut-peretin-kordonu-z-krayinami-yes-ta-respublikoyu-moldova).
Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через пряме питання на сайті або пишіть на пошту [email protected].
Буду вдячна за ваш відгук, всього найкращого!