Виплата за неотримане речове майно у зв`язку із закінченням терміну контракту

Я військовий - через 2 місяці закінчується контракт, хочу написати рапорт згідно 306 наказу міністерства оборони від 10.06.2019 року про отримання грошової компенсації за неотримане речове майно, але виконуючий обов`язки начальника речової служби відмовляє мені у виданні довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, мотивуючись тим, що мені не положено, але у мене контракт перший, у запасі не перебував - тобто згідно наказу маю право отримати компенсацію. Без довідки не можу написати рапорт на компенсацію!!

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE28898.html посилання на закон

23.01.2020 12:23 5006

Консультація виконавця

Ірина і Владислав Леонови
Адвокат
У сервісі: 5 років
244 відгука (243 +) (1 -)
Консультацій: 788
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Військове право
  • Цивільне право

Стосовно вашої ситуації повідомляємо наступне.


Виплата грошової компенсації за неотримане речове майно здійснюється особам офіцерського, старшинського, сержантського і рядового складу Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації і Управління державної охорони.


У Вашому разі грошова компенсація виплачується військовослужбовцям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення, а саме у разі звільнення з військової служби.


Норми забезпечення предметів речового майна передбачено:


1.наказом Міністерства інфраструктури України від 10 травня 2017 року № 171 "Про затвердження норм забезпечення речовим майном військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту в мирний час та особливий період";


2.наказом Міністерства оборони України від 29 квітня 2016 року № 232 "Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України".


Грошова компенсація виплачується військовослужбовцям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, територіального органу, територіального підрозділу, закладу, установи, організації, а командирам (начальникам) військової частини - наказу старшого командира (начальника), у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації.


Така довідка про вартість речового майна видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої станом на 1 січня поточного року, та оформляється згідно з встановленою формою. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/178-2016-%D0%BF


Отже, Вам спочатку необхідно не просити, а звертатися письмово із заявою про видачу довідки  про вартість неотриманого речового майна під час проходження військової служби. А після отимання довідки вже писати  заяву/рапорт про виплату компенсації за неотримане речове майно. Але, важливий момент - заяви необхідно писати у двох примірниках, на вашому потрібно, щоб стояла відмітка про отримання. Це необхідно для того, щоб в подальшому, при необхідності, були докази вашого звернення.


У Вашому випадку, наскільки зрозуміло, відмова була усна та без законним підстав. 


На практиці відмова відбувається на підставах того, що, на думку начальників, звернення  відбувається  після, а не до звільнення з військової служби, тому, начебто, військовослужбовці не мають права на отримання вказаної компенсації. Але це помилкове твердження та неправомірна дія з боку військової частини. Так як період звернення не випливає на реалізацію ваших прав.


Відповідно до абзаців першого, третього пункту 242 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента від 10.12.2008 №1153/2008 (в редакції від 18.07.2019), після надходження до військової частини письмового повідомлення про звільнення військовослужбовця з військової служби або після видання наказу командира (начальника) військової частини про звільнення військовослужбовець повинен здати в установлені строки посаду та підлягає розрахунку, виключенню зі списків особового складу військової частини і направленню на військовий облік до районного (міського) військового комісаріату за вибраним місцем проживання. 


Особа, звільнена з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини має бути повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням. Військовослужбовець до проведення з ним усіх необхідних розрахунків не виключається без його згоди зі списків особового складу військової частини.


Аналізуючи вищенаведене, слід дійти висновку про наявність права звільненої з військової служби особи на грошову компенсацію за невикористане речове майно, незалежно від обставин звільнення, що відповідає обов'язку військової частини провести повний розрахунок зі звільненим військовослужбовцем до виключення зі списків особового складу.  


Таким чином, Вам необхідно зробити як описано в консультації. У разі неотримання довідки та в подальшому компенсації або у разі отримання письмової відмови, Ви маєте право оскаржити дії військового комісаріату та  визнати їх протиправними.


Судова практика з цього питання позитивна.  Вказана правова позиція висловлена  Верховним Судом Касаційного адміністративного суду та Європейським судом з прав людини. https://legal100.org.ua/kompensatsiya-za-rechove-mayno-visnovok-verhovnogo-sudu/



Якщо є додаткові питання - звертайтесь. Успіхів Вам! 


З повагою, адвокат Леонова І. 


https://pravoizachita.com.ua/


електронна адреса:  pravoizachita@gmail.com



 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram