Юридична консультація — Пенсійне право ( відмова пенсійного фонду)

Батько (01.01.1963 року народження), інвалід 2 групи (довічно) - загальне захворювання, Вік - 63 роки, військовий льотчик — штурман часів СРСР (географічно ніс службу за полярним колом — Мурманська область), загальний стаж 13 років 4 місяці та 20 днів (військовим пілотом), з документів що підтверджує льотний стаж є військовий квиток зразка СРСР, та льотна книжка — з годинами нальоту (Рапорт на звільнення написав за власним бажанням) на той момент 1994 рік мав право вийти на пенсію за вислугою (що успішно зробив у РФ). в Україні пенсію не отримував та стажу майже не мав (лише 3 місяці ФОП). Які є шанси отримати пенсією в Україні через суд (якщо ПФУ надасть офіційну письмову відмову). Прохання відповідати фахівцям з реальними кейсами подібних виграних справ у судах України. Всі папери які потрібно для більш поглибленого розв`язання питання готовий надати. Усі фінансові питання за надані послуги окрім тих що фіксуються на ресурсі — готовий обговорити окремо.

07.02.2025 16:53 171

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 4 роки
172 відгука (171 +) (1 -)
Консультацій: 940

Вітаю!

ПІСЛЯ ВІДМОВИ ПФ, СПОЧАТКУ ТРЕБА ОСКАРЖИТИ (ЯКЩО Є ПІДСТАВИ) В РАМКАХ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПРОЦЕДУРИ, А ВЖЕ ПОТІМ ЙТИ ДО СУДУ.

СТАЖ ДЛЯ НАРАХУВАННЯ ПЕНСІЇ ВАШОМУ БАТЬКУ- ІНВАЛІДУ БУДЕ ВРАХОВАНИЙ ТІЛЬКИ ДО 01.01.1992 Р.

ВАШ БАТЬКО МОЖЕ ПРЕТЕНДУВАТИ НА МІНІМАЛЬНУ ПЕНСІЮ.

ЗАКОН УКРАЇНИ 

"Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2262-12#Text

Стаття 17. Види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії

Особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються:

з) військова служба (служба) у період до 1 січня 1992 року у Збройних Силах, інших військових формуваннях, органах державної безпеки і внутрішніх справ колишнього Союзу РСР - особам, які проживають в Україні, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вислуга років (у тому числі на пільгових умовах) у такому випадку обчислюється за законодавством колишнього Союзу РСР, що діяло до 1 січня 1992 року;

Стаття 25. Стаж роботи, який дає право на пенсію по інвалідності

від 61 року і старші - 15 років.

Стаття 30. Пенсії по інвалідності при неповному стажі роботи

Інвалідам внаслідок загального захворювання, які не мають достатнього для призначення повної пенсії стажу роботи (стаття 25), призначається пенсія по інвалідності при неповному стажі роботи в розмірі, пропорційному наявному стажу, але не менше соціальної пенсії, встановленої для відповідної групи інвалідності (стаття 94).

Стаття 94. Розміри соціальних пенсій

в) 100 процентів мінімального розміру пенсії за віком:

інвалідам II групи;

----------

У 2025 році мінімальна пенсія в Україні залишиться без змін, тобто буде на рівні .

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram