Правильно сформовані доводи в апеляційній та касаційній скарзі , запорука процесуального успіху
👉 Досить часто в поданих до судів вищих інстанцій скаргах допускається лише емоційна оцінка рішення без належно обґрунтованих доводів та самої структури скарги.
👉🎓📎Згідно аналізу позицій судів вищих інстанцій доцільно виокремити типові помилки, які досить часто допускаються в скаргах на судові рішення.
📎Ключові з них:
🔹 відсутність 👉конкретної обгрунтованої вказівки на фактичні дані щодо незаконності судового рішення з посиланням на конкретну норму процесуального Закону
🔹 відсутність належного обґрунтування
щодо 👉істотності впливу, зазначених у скарзі порушень на законність та вмотивованість судового рішення
✅ Професійна скарга - це конструкція, побудована на праві, на вимогах закріплених на законодавчому рівні, не на враженнях.
✅ Точність в застосуванні процесуальних
норм з посиланням на практику = ключ до результату.🔑
Запропонована ФОРМУЛА доводу:
🙅♀️Ємоція🙅♀️ 👉→ Факт → Порушена норма → Судова практика → Конкретна процесуальна вимога
Для прикладу:
Оскаржуваний вирок не відповідає вимогам законності, обгрунтованості та вмотивованості через допущені місцевим судом істотні порушення вимог кримінального процесуального закону.
А саме, невідповідність формулювання обвинувачення, встановленого судом у вироку, відомостям, які містяться у досліджених під час судового розгляду доказах, є порушенням права на захист, що як наслідок перешкодило суду ухвалити законне та вмотивоване судове рішення
👉+ посилання на норми Закону + посилання на судову практику+ вимога щодо скасування/ зміни вироку .