Чи вважається будь-який товар, який продає фізична особа, рухомим майном з метою застосування ставки ПДФО 5% замість 18%?

Чи вважається будь-який товар, який продає фізична особа, рухомим майном з метою застосування ставки ПДФО 5% замість 18%?

16.12.2018 17:00 1106

Консультація виконавця

Ігор Бутник (ПП АФ "НІКО")
Аудитор
У сервісі: 2 роки
22 відгука (22 +) (0 -)
Рейтинг: 33078
Консультацій: 81

    Якщо йти від Цивільного кодексу України (стаття 190), то так, поняття "майно" включає в себе окрему річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки. Але, нажаль, частина 2 статті 1 цього ж таки Цивільного кодексу нам каже, що до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом, а стаття 1 Податкового кодесу України встановлює, що саме Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів. Тобто, всі відповіді на поставлене питання шукатимемо саме в Податковому кодексі України.


    Здавалося б, що нам - одразу до розділу ІV "Податок на доходи фізичних осіб", але ні, на "міну" наражаємось у розділі ІІ Податкового кодексу "Адміністрування податків і зборів", у пункті 68.3. статті 68 "Інформація, що подається для обліку платників податків органами державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та іншими органами" читаємо: "Органи, що ведуть облік або реєстрацію ͟р͟у͟х͟о͟м͟о͟г͟о͟ ͟м͟а͟й͟н͟а͟  та інших активів, які є об'єктом оподаткування, зобов'язані повідомляти про власників та/або користувачів такого рухомого майна та інших активів, розміщених на відповідній території, або про транспортні засоби, зареєстровані у цих органах, та їх власників контролюючі органи за своїм місцезнаходженням щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця. Порядок такого повідомлення встановлює Кабінет Міністрів України."  І такий порядок, як це не дивно, таки встановлено. Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2011 р. № 1386 зі змінами та доповненнями уповноважено подавати інформацію органам податкової служби:


1) органи внутрішніх справ - про зареєстровані (зняті з обліку) колісні транспортні засоби та їх власників, зокрема індивідуальні ознаки транспортного засобу, повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) та місцезнаходження (місце проживання) власника;


2) Укртрансбезпеку - про судна, зареєстровані (зняті з реєстрації) у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України, та їх власників або фрахтівників, зокрема індивідуальні ознаки судна, повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) та місцезнаходження (місце проживання) власника або фрахтівника;


3) Державіаслужбу - про повітряні судна, зареєстровані (зняті з реєстрації) у державному реєстрі цивільних повітряних суден України, та їх власників або експлуатантів, зокрема індивідуальні ознаки судна, повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) та місцезнаходження (місце проживання) власника або експлуатанта.


   Тобто, якщо ви торгуєте не літачками, яхтами чи автівками, а вирішили підзаробити хенд-мейдом, чи випікаєте різдвяні пряники, чи вирішили продати бабусин ридикюль, то ваша ставка не 5%, а 18% від доходу (або реєструйтесь фізичною особою - підприємцем, але там ще будуть свої маленькі радощі), а законодавець під рухомим майном у сфері податкових правовідносин мав на увазі не будь-яке рухоме майно, а лише те майно, облік або реєстрація якого ведеться уповноваженими державними органами.


   

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram