переход плательщика в другую налоговую

переход плательщика в другую налоговую


В начале этого года предприятие сменило юр.адрес на другую область. Стало плательщиком ЕСВ по новому адресу.До конца года оставалось плательщиком НДС,прибыли,НДФЛ,воен.сбор,эколог.налог по фактическому адресу.


С нового года дело передется в другую  ГНИ.Какие налоги  будет платить предприятие с Нового года по старому (фактическому) адресу? Отчетность по вышеуказанным налогам сдается  новом году в "новую" ГНИ?

30.12.2018 19:59 3192

Консультація виконавця

ДФСУ у листі від 16.01.2018 р. №166/6/99-99-13-01-01-15/ІПК зазначила, що у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання - платника податків сплата податків, і зборів, після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.


До закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі:


  • за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року,

  • за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

Враховуючи викладене вище, у разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, суб’єкт господарювання до закінчення поточного бюджетного року подає звітність та сплачує податки і збори за попереднім місцезнаходженням.


При цьому подання декларацій з ПДВ та сплата ПДВ юридичною особою здійснюється за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 1 січня наступного року - за новим місцезнаходження (основне місце обліку).


Процедури переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) визначені розділом X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 із змінами (далі - Порядок № 1588).


Декларація  з екологічного податку подається до органу ДФС: при здійсненні викидів стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти, розміщенні відходів у спеціально відведених для цього місцях або на об'єктах – за місцем розміщення таких джерел забруднення, об'єктів і місць (пп. 250.2.1 ПК). утворенні радіоактивних відходів і тимчасовому їх розміщенні понад установлений у ліцензії строк – за місцезнаходженням платника на податковому обліку і, відповідно, сплачується туди ж.


Враховуючи вищевикладене, підприємство сплачує податки за 2018 рік, в т. ч. і за грудень 2018 р., за старою адресою. Це означає, що податки, сплачені в січні за 2018 рік, повинні сплачуватись за старою адресою. При цьому звітність за цей самий період подається також за старою адресою. Однак зазначене аж ніяк не стосується ЄСВ та екологічного податку.


Водночас чинне законодавство не містить чіткої норми щодо того, за яким місцезнаходженням подавати фінансову звітність. При цьому, на практиці, ситуація теж не зрозуміла: одні органи статистики вимагають подання звітності за попереднім місцезнаходженням, інші - за новим місцезнаходженням. Логічно фінансову звітність за 2018 рік подавати за новим місцезнаходженням.


Тепер щодо 2019 року. Починаючи з першого звітного періоду (січень 2019 року, І квартал 2019 року і т.п.) податкова та фінансова звітність подається за новим місцезнаходженням, крім екологічного податку. Сплата податків, що стосуються звітних періодів 2019 року, здійснюватиметься також за новою адресою, крім знову ж таки екологічного податку.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram