безоплатна передача в комунальну власність

Підприємство здійснює безоплатну передачу в комунальну власність обєктів соціальної інфраструктури за рішенням міської влади та з дозволу органу управління. Ця операція підпадає під звільнення від оподаткування по ст.197.1.16 зі складанням нульової податкової накладної. З компенсаційним ПДВ питань не виникеє, де був вхідний ПДВ - теж складаємо податкову накладну. Чи потрібно складати податкову накладну по ст.188.1 на суму мінбази? Як що так, то в чому тоді полягає звільнення від оподаткування?

18.02.2019 11:00 3532

Консультація виконавця

Ігор Бутник (ПП АФ "НІКО")
Аудитор
У сервісі: 5 років
60 відгуків (60 +) (0 -)
Консультацій: 216
Топ 3 спеціалізації:
  • Бухгалтерський облік
  • Податкове право
  • Корпоративне право

    Доброго дня! Звільнення від оподаткування полягає в тому, що платник при тих чи інших умовах звільняється від обов'язку нараховувати та сплачувати до бюджету відповідний податок, але, згідно зі ст. 201 Податкового кодексу, на звільнені операції також складаються податкові накладні. У разі звільнення від оподаткування у податковій накладній робиться запис "Без ПДВ" із посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи Податкового кодексу. Ця податкова накладна складається з урахуванням в тому числі й п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України та є не "додатковою", а основною для даної операції. Оскільки за такою податковою накладною ПДВ не нараховується та до бюджету не сплачується, то в цьому й полягає звільнення від оподаткування.

    Тобто, у Вашому випадку на вартість об'єкту, який передається, потрібно скласти та зареєструвати окрему податкову накладну, у верхній лівій частині якої у полі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" проставляється позначка "Без ПДВ". У разі заповнення цього поля у графі 8 розділу Б табличної частини податкової накладної вказується код ставки "903" та в обов’язковому порядку заповнюється графа 9 "Код пільги".   У графі 9 зазначається код відповідної пільги з податку на додану вартість згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної. У разі здійснення пільгових операцій, які не внесені до вказаних довідників (у зв’язку із запровадженням нової пільги) станом на дату складання податкової накладної, у графі 9 проставляється умовний код "99999999", а у відведеному полі зазначаються відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи Податкового кодексу України якими передбачено звільнення від оподаткування.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram