Право на виплату вихідної допомоги на період працевлаштування

28.11.2011 року мене обрали секретарем виконкому сільської ради. До цього я ніде не працювала. На даний час в сільській раді не було секретаря сільської ради, так як попередній достроково закінчив повноваження а нового  не обрали з числа депутатів. Потім відбулися вибори і мене обрали депутатом сільської ради. На першій сесії ради після виборів мене обрали секретарем ради з числа депутатів. 07.02. 2020 року наша сільська рада приєдналась до міської ОТГ і в той день мої повноваження як депутата та секретаря ради закінчились. Чи повинні мені виплачувати вихідну допомогу на період працевлаштування? В сільській раді відмовили, тому що моя попередня робота - секретар виконкому - виборна посада. І відповідно рівноцінної роботи мені ніхто не пропонував. Чи можу я оскаржувати дане рішення? Надайте, будь ласка, відповідь з посиланням на нормативно правові акти.

Додаток: копія трудової книжки, копі рішення про обрання на посаду секретаря виконкому сільської ради, відповідь сільської ради про відмову.

04.03.2020 19:10 1944

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
725 відгуків (724 +) (1 -)
Консультацій: 1900
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Відповідь сільської ради необгрунтована.


Так, Вам мають забезпечити середню заробітну плату за останні 6 місяців та виплатити з бюджету. 


Абзацом 1 ч. 2 ст. 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачено, що у разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету. У разі, якщо колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв'язку із втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону, за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді в раді.


Тобто, право на виплату середньої заробітної плати НЕ зберігається тільки у випадку, якщо  колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв'язку із втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону, за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді в раді.


Згідно до ст. 1 ст. 50 Закону Україні "Про місцеве самоврядування",  Секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.


Виходячі з вказаної статті, на секретаря сільської ради поширюється норми частини 2 статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". 


Законодавством не встановлені для колишнього депутату інші обмеження в отриманні виплат на період працевлаштування, зокрема як вказані в рішенні про відмову: " у разі коли колишний депутат сільскої ради до обрання на виборну посаду не перебував в трудових відносинах з підприємством, установою, організацією незалежно від форм власностіта виду, зазначені вище гарантії на нього не пошируються".


Тобто, підставою для відмови є саме те, що раніше (до обрання на виборну посаду) Ви не були у трудових відносинах з іншими підприємствами ( абз. 5 Рішення).


Таке рішення сільради є неправомірним.


Крім того, посилання на Лист Мінсоцполітики № 746/13/74-14 від 16.05.2014 є також необгрунтованим, оскільки:


1. в Листі Мінсоцполітики вказано про те, що "у разі коли колишній депутат місцевої ради до обрання на виборну посаду у раді перебував у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією) незалежно від форми власності та виду діяльності, однак надання попередньої або рівноцінної роботи йому на цьому підприємстві (установі, організації) або, за його згодою, на іншому неможливе, закон гарантує збереження за цим депутатом середньої заробітної плати на період його працевлаштування, але не більше шести місяців;


у разі ж коли колишній депутат місцевої ради до обрання на виборну посаду у раді не перебував у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією) незалежно від форми власності та виду, зазначені вище гарантії на нього не поширюються" .


В Листі Мінсоцполітики зазначено про те, якщо колишній депутат взагалі не перебував у трудових віносинах з підприємствами, установами, організаціями. 


2. Листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, роз'яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.


 Частина 2 ст. 33 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад" містить вичерпний перелік підстав, коли депутат місцевої ради не має права на збереження середньої заробітної плати на період працевлаштування, це:


-якщо  колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення


- йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв'язку із втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону


Інших підстав для відмови у виплаті середньої заробітної плати на період працевлаштування законодавством не передбачено. 


Тому, рекомендую Вам в судовому порядку стягнути з сільскої ради суму невиплаченої середньої заробітної плати на період працевлаштування, але не більше як за 6 місяців.


Якщо у Вас є додаткові запитання, або уточнення звертайтеся marina.bekalo@gmail.com я обов'язково надам відповіді.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.


Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram