Продаж агентом (повіреним) авіаквитків на міжнародні авіаперевезення

Який порядок оподаткування операцій з продажу агентом (повіреним) авіаквитків на міжнародні авіаперевезення у разі якщо до вартості авіаквитка таким агентом (повіреним) включена сума його винагороди, яка сплачується покупцем?

06.02.2018 15:59 1999

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

Актуально на 6.02.2018



Відповідно до п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ та постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
     Згідно із п.195.1 ст.195 р.V ПКУ операції з постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються ПДВ за ставкою 0%.
     Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
     Виходячи із ст.186 р.V ПКУ винагорода, отримана агентом (повіреним) – резидентом при продажу авіаквитків, підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою.
     Враховуючи викладене, з метою визначення порядку виписки агентом (повіреним) податкової накладної на операцію з продажу авіаквитків на міжнародні авіаперевезення, у разі якщо до вартості авіаквитка таким агентом (повіреним) включена сума його винагороди, необхідно ознайомитись з умовами агентських договорів, укладених з авіакомпанією. Тому для отримання податкової консультації рекомендуємо звернутися до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації з додатковим наданням копій первинних документів.


Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.04)

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram