Захист від шахрайства з банківськими картками

Як захистити гроші на Вашій банківській карті?

18.03.2019 11:59 2094

Консультація виконавця

Сьогодні одним із партнерів об'єднання "Кирилюк і партнери" було викрито телефонних шахраїв, які намагались отримати незаконний доступ до банківської картки Ощадбанку.

З метою захисту інтересів наших читачів іще раз нагадаємо про схему, яку найчастіше використовують шахраї:

1. Вам на телефон приходить смс про те, що Ваша банківська картка заблокована і вам необхідно звернутись в кол-центр, номер якого вказаний несправжній. Смс прийде не від імені банку, як раніше, а зі звичайного номеру телефону.

2. Якщо Ви туди зателефонуєте, приємний голос оператора представиться вигаданим ім'ям, дізнається / "уточнить" реквізити Вашої картки і навіть звертатиметься до Вас по імені (шахраї використовують бази даних інтернет-магазинів, де ви вже оплачувати покупки цією карткою та вводили ім'я).

3. Шахрай попросить Вас дочекатися дзвінка з банку, у якому Вам повідомлять 4 цифри (ніби-то код розблокування картки), які пізніше слід переказати цьому псевдооператору.

4. Шахрай замовляє на Ваш номер телефону дзвінок із банку для заміни пін-коду Вашої картки і Вам дійсно телефонує банк, повідомляючи одноразовий пароль.Він то і потрібен зловмисникам для заволодіння Вашими коштами.

Головне - не повідомити його шахраю, так само, як і не називати строк дії картки та CVV код на її звороті.Але скільки не читай такі статті, все одно ловишся на хитрощі і обман, бо шахраї використовують сучасні підходи і навіть копіюють голос оператора справжнього кол-центру банку.

Будьте уважні та своєчасно звертайтеся за правовою допомогою! 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram