Плательщик в марте подал заявление на переход на единый налог 3 группы на 5% без НДС, но при этом в марте превысил объем 1 млн.грн.

Плательщик в марте подал заявление на переход со следующего квартала на единый налог 3 группы на 5% без НДС, но при этом в марте превысил объем облагаемых НДС операций 1 млн.грн. 


Может ли плательщик, несмотря на это, стать с 1 апреля плательщиком единого налога на 5% без НДС или ему нужно становиться плательщиком единого налога на 3%с НДС? Или он должен остаться плательщиком налога на прибыль? Есть ли по этому поводу судебная практика?


Просьба обосновать ваши выводы

18.03.2019 18:53 948

Консультація виконавця

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180 - 183 Податкового кодексу України та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. №1130 (із змінами).

Статтями 181 та 182 Кодексу визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов'язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Кодексу під обов'язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Таким образом если вы были плательщиком налога на прибыль и привысили оборот  в сумме 1 млн.  Вы обязаны зарегистрироваться плательщиком НДС и вариант только :

плательщик налога на прибыль и плательщик НДС 

Или 

плательщик единого налога 3 группа 3 % и платещик НДС

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram