Просроченный кредит

Есть решение суда о долге, 18 года. А в 19 году мне позвонили и сделали реструктуризацию которую я оплатил . Деньги снимают и там и там. Правильно ли это?

13.03.2020 14:13 2380

Консультація виконавця

За загальним правилом, Ви мали б сплатити лише суму боргу, яка зазначена в рішенні суду. І навіть, якщо Вам зателефонували і запропонували зробити реструктуризацію боргу, то лише на той борг, що «за рішенням суду». 


Дуже часто бувають випадки, коли працівники банку нараховують нові борги (пеню, відсотки, штрафи) вже після того, коли було винесено рішення про сплату Вами боргу, посилаючись на те, що допоки Ви не сплатили всю суму боргу за рішенням суду і не закрили кредит, Ви, по суті, продовжуєте користуватись кредитом і відповідно нараховуються ще додаткові штрафи та відсотки. Тобто, поки Ви не погасили тіло кредиту, Ви ним користуєтеся і рішення суду всього лише примушує Вас до виплати боргу (який був на той момент), але жодним чином не припиняє процес Вашого користування кредитом за договором з банком. Ваша боргова сума складалася з кількох сум і тіло кредиту було відомо з рішення суду. Отож, якби Ви, отримавши рішення суду, погасили частину з належної до того моменту суми, а саме залишок тіла кредиту до нуля, то залишилися б тільки відсотки, штрафи і, відповідно, в подальшому ця сума (відсотки + штрафи через суд + додаткові відсотки, які були нараховані на непогашене тіло за час судових розглядів) не росла б. Однак, скоріш за все, на даний момент тіло кредиту, що встановлено рішенням суду не було погашено, Ви ним продовжуєте користуватися і на нього продовжують нараховуватися відсотки, тому сума боргу банку продовжує рости і, напевно, вони зробили Вам реструктуризацію лише на той борг по тілу кредиту, що виник вже після рішення суду. Крім того, щоб зробити певні висновки необхідно бачити додаткову інформацію, зокрема, призначення списання Ваших коштів, хто телефонував, і яким чином Ви сплачували суму боргу після реструктуризації (мається на увазі згідно якого документу чи договору).


Вам потрібно знайти ваш початковий кредитний договір і подивитися, що там написано. У договорі може бути написано, що при виставленні заключної вимоги банк розриває договір. У цей момент банк фіксує суму боргу і зупиняє нарахування відсотків і штрафів, а документи в суд передає з вимогою виплатити фіксовану суму. Сума виплати може вирости тільки за рахунок судових витрат або, наприклад, виконавчого збору - він становить 7% від суми заборгованості.


Якщо ж  в договорі нічого не сказано про розірвання договору, то банк звертається до суду з вимогою стягнути борг, який є у позичальника в момент подачі документів, що зазначено було вище. При цьому кредитор продовжує нараховувати штрафи і відсотки за невиплату кредиту так, як прописано в кредитному договорі. Банк має на це право. Якщо договір з банком був терміновий, то відсотки можуть нараховуватися тільки до дати закінчення договору. Банк може вимагати повернення боргу необмежений термін - хоч рік, хоч 10 років. Застосування терміну позовної давності можливо тільки в суді, але і тут є нюанси.


Якщо банк все ще не розірвав з вами договір, раджу якнайскоріше це зробити. Якщо кредитор розривати договір відмовляється, зверніться до суду з аналогічною заявою. Договір розірвуть в судовому порядку, суму боргу зафіксують. Після розірвання договору вам залишиться тільки виплатити борг.


 


В разі виникнення додаткових питань, звертайтесь на ел. пошту: naseko529@gmail.com.


Хай щастить.


З повагою, Олена.


 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram