Чи можна повернути судовий збір?

Чи повертається судовий збір, якщо проведена його оплата, але написана заява позивача про залишення його позовної заяви без розгляду?

29.03.2019 09:56 1736

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 2 роки
116 відгуків (114 +) (2 -)
Консультацій: 258

Відповідь на це  питання прописана у Законі України «Про судовий збір» з останніми  змінами від 04.12.2018 р (Закон України № 2633-VIII)

   За таких обставин судовий збір не повертається (залишення заяви без розгляду за заявою (клопотанням)  позивача).

   Підстава – пункт 4 частини 1 статті 7  вказаного закону

Стаття 7. Повернення судового збору

  1. Сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:

4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв’язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);

{Частина перша статті 7 в редакції Закону № 484-VIII від 22.05.2015}

Тут треба звернути увагу що – Сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила у разі  залишення заяви або скарги без розгляду  (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду за його (позивача)  заявою (клопотанням). Отже у наявності наш випадок.

 

         Але є варіанти коли можна повернути 50 % вже сплаченого судового збору.  

До початку розгляду справи по суті, заявити, що хочете укласти мирову угоду з відповідачем. Мирову угоду повинен затвердити суддя, який має розглядати справу.

Також можна,  до початку розгляду справи по суті відмовитись від позову. У таких випадках виникає право на повернення судового збору, але лише 50 %

 І останнє, коли відповідач визнає позов до початку розгляду справи по суті, також можна повернути 50 % судового збору.   

   Підстава – частина 2 статті 7 цього ж закону  

  1. У разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

{Статтю 7 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram