отримання медичної послуги у випадку перебування лікаря у відпустці

Доброго дня. У мене підписаний договір з сімейним лікарем в інтересах дитини. Захворіла дитина, але наш лікар був у відпустці. Про це я не знала. 


Що в такому випадку робити, чи має моя дитина право на безоплатну медичну допомогу у іншого лікаря поліклініки? 

03.04.2019 09:35 1968

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
766 відгуків (765 +) (1 -)
Консультацій: 1987
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня. 

Відповідно до Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я України №504 від 19.03.2018 року, у період тимчасової відсутності лікаря з надання  первинної медичної допомоги (ПМД) у зв’язку з його відпусткою чи іншими обставинами, що зумовлюють тимчасову неможливість здійснювати прийом пацієнтів лікарем , надавач первинної медичної допомоги зобов’язаний забезпечити безперервність надання послуг.

Про тимчасову відсутність лікаря з надання ПМД та його заміну на іншого лікаря з надання ПМД надавач ПМД зобов’язаний повідомити осіб, які належать до відповідної практики ПМД, із зазначенням відомостей щодо лікаря з надання ПМД, якого буде залучено на заміну тимчасово відсутнього лікаря з надання ПМД, шляхом забезпечення:

- розміщення відповідних відомостей у місці надання ПМД в доступному для пацієнтів місці;- розміщення відповідних відомостей на веб-сайтах (веб-сторінках) відповідного надавача ПМД (за наявності);- індивідуального повідомлення осіб, які належать до відповідної практики ПМД телефоном чи в інший спосіб, визначений пацієнтами(стосується лише пацієнтів, записаних на прийом до лікаря з надання ПМД).

Строк такого повідомлення становить: не пізніше як за тиждень до першого дня тимчасової відсутності лікаря з надання ПМД, якщо така відсутність спричинена передбачуваними обставинами (відпустка, відрядження тощо), або не пізніше першого дня тимчасової відсутності лікаря з надання ПМД, якщо така відсутність спричинена непередбачуваними обставинами (хвороба, нещасний випадок тощо).

Таким чином, у випадку перебування Вашого лікаря у відпустці, та якщо Вас про не повідомили,  Вам необхідно звернутися до тієї поліклініки в який Ваша дитина отримує медичну допомогу, та дізнатися про лікаря, що його замінює на час відпустки Вашого лікаря для отримання медичної послуги. Вказана інформація має бути відкритою та має бути розміщена в доступному місці, на дошці оголошення або в регістратурі. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram