Получение доли после развода в совместно нажитом имуществе

Мы развелись с женой 08.04.2017г. Есть решение суда. О разделе имущества в суде не заявляли. А сейчас жена заявляет мне , часть совместно нажитого имущества она оставляет себе, т.к. оно оформлено на неё (земельный участок 0,15га, нежилое помещение). Я же прошу выделить мне 50% этого имущества , оформив всё документально. Вопросы: 1. Важно ли мне подать исковое заявление в суд до 09.04.20г., так как истекает трёхлетний срок после развода или можно и позже? 2. Правомерно ли моё требование о выделении мне 50% этого имущества? 3. Предусмотрена ли законом исковая давность на получение доли в совместно нажитом имуществе? 0 0

06.04.2020 18:49 2132

Консультація виконавця

Наталия Лихунжан
Адвокат
У сервісі: 4 роки
36 відгуків (35 +) (1 -)
Консультацій: 143

Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України за загальним правилом майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.


  Ваша вимога щодо розподілу земельної ділянки та нежитлового приміщення, що  придбалось в шлюбі є правомірною,  так як це ваша спільна власність, незалежно від того, на кого вона формально зареєстрована. 


  При поділі спільного майна подружжя строк позовної давності відраховується НЕ з дати розірвання шлюбу, а з моменту, коли позивач дізнався або міг дізнатися про порушення свого права на таке майно.


  Відповідно до ст. 72 Сімейного кодексу України  до вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки.


  Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності, Ви можете не подавати позовну заяву про поділ майна саме до 09.04.2020 р., але пізніше Ви повинні будете довести, з якої саме дати колишня дружина перешкоджала Вам в користуванні цим майном.


  Краще не затягувати з питанням поділу майна після розлучення. Чим більше часу пройде, тим менше шансів його поділити.


  Якщо у Вас залишились питання пишіть, спробую допомогти.


  Бажаю успіхів!

Якщо подобається, тисни кнопку
  • Наталья, ответом удовлетворён-отлично, спасибо. Остались два вопроса: какова стоимость в суде этого заявления-требования? И будут(обязаны) ли суды делать отсрочку установленных сроков подачи в связи с карантином? P.S. 4-ре раза писал видгук, слетает текст от малейшего движения на клавиатуре-это админу сайта к сведению. Заранее благо-дарю за ответ. Юрий.

    Побачити вiдповiдь на вiдгук
    • Адвокат Наталия Лихунжан, фото
      Адвокат
      У сервісі: : 4 роки
      36 відгуків (35 +) (1 -)
      Залишив коментар: : 07.04.2020 18:11

      Добрий день! Дякую за відгук! Вартість 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Щодо продовження строків то відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 72 (застосування позовної давності до вимог про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя), 128, 129, 139 Сімейного кодексу України, продовжуються на строк дії такого карантину, тобто відповідь «так».

Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram