Щодо відключення газу, та перекладання газопроводу

    10 років назад попередні сусіди домовились про приєднання  газової гілки до газового стояка, який у нас на подвір`ї.  На яких умовах вони домовлялися, щоб вона йшла зовні будівлі(можливо тимчасово) ніхто незнає, один помер а інший продав будинок, і зараз в нового власника письмового дозволу від сусіда на приєднання труби немає. Газова служба говорить,  що за відсутності договору вони(газова служба) по закінченю опалювального сезону, може від`єднати цю тубу від нашого стояка


.Чи справді вони можуть від` єднати газ?


Чи можна зобов`язати сусіда чи газову службу перенести трубу  нижче рівня землі у зв` язку з ремонтно-будівельними роботами та по причині не догляду за трубою?

07.04.2019 23:33 1398

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 2 роки
110 відгуків (108 +) (2 -)
Рейтинг: 108882
Консультацій: 249

    У вас 2 питання

Перше - Чи можуть відключити від газопостачання?  

Друге - Чи можна перекласти газопровід у підземному варіанті?

   По першому питанню: Навряд чи зможе постачальник газу припинити газопостачання.

 Адже за чинним законодавством, а саме за Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою  Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. № 2246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 14 квітня 2004 р. № 476

У відповідності до п 30 ПРАВИЛ, якщо споживач своєчасно оплачує послуги з газопостачання та не використовує газ самовільно, то у газопостачальної організації немає підстав для припинення газопостачання.

  1. Газопостачальна організація має право: 

припиняти постачання газу споживачеві у разі порушення строків оплати послуг з газопостачання та самовільного використання газу споживачем; 

Відповідно до пункту 31, пунктом 6 цих правил, газотранспортна організація має право: 

припиняти постачання газу споживачеві у випадках, передбачених  у пункті 6 цих Правил;

тобто якщо споживач сплачує за використаний газ, і сам не написав письмову заяву про припинення   газопостачання, то і газотранспортна організація не може припинити транспортування газу.

Припинення газопостачання

  1. Газопостачання припиняється у разі: 

проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання;

ліквідації наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновних робіт;

порушення споживачем строків сплати за надані послуги з газопостачання, встановлених у пункті 17 цих Правил; 

самовільного використання газу споживачем; 

порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації;

подання споживачем письмової заяви про припинення газопостачання.

  У зазначених випадках газотранспортна організація зобов’язана поінформувати споживача про причини і строки припинення газопостачання, а газопостачальна організація — здійснити протягом одного місяця перерахунок оплати послуг, що надавалися споживачеві.

  1. Газопостачальна організація зобов’язана: 

припиняти газопостачання на підставі письмової заяви споживача про індивідуальне опалення як у міжопалювальний, так і в опалювальний період та провадити перерахунок за фактично надані послуги з газопостачання у разі відсутності лічильників газу, як це визначено пунктом 28 цих Правил;

 припиняти (відновлювати) газопостачання для опалення житла у разі закінчення (настання) опалювального періоду. У разі письмової заяви споживача газопостачання в міжопалювальний період не припиняється;

укласти договір із споживачем;

Зверніть увагу, що і укладення договору із споживачем покладено на газопостачальну організацію

 

Тепер щодо другого питання  :

  Зобов'язати сусіда чи газову службу перекласти газопровід вам не вдасться.  

     Можливо перекласти газопровід з надземного варіанту у підземний. Але  виконувати роботи з перекладення газопроводу може лише організація, яка має спеціальний дозвіл (ліцензію) на проведення таких робіт, і знову ж таки за проектом, який розробляється ліцензійною проектною організацію. Безперечно за кошти замовників (споживачів). А це може бути неприйнятно з фінансової сторони. Тому треба домовлятись як із сусідом, так із виконавцями робіт. При незгоді когось з них, спірне питання вирішується у судовому порядку.  

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram