Виплати з вагітністю і пологами

Працювала пів року на роботі звільнилась 20.12.2018 року за згодою сторін ,25 березня в стала в центер зайнятості будучи на 27 тижні вагітності ( на біржі мені рахували від моєї заробітної плати 3700 тільки 50% так як в мене стаж пів року ,11 квітня отримала лист непрацездатності занесла в центер зайнятості і мені видали довідку шо з 11 квітня неотримую гроші на біржі і пішла соц. захист подавати документи на грошову допомогу по вагітності і пологах але мені несказали скільки я отримаю (сказали шо незнають) можете допомогти скільки я повинна отримати грошової допомоги?

17.04.2019 13:35 1398

Консультація виконавця

Шановний Клієнт! Дякую за звернення!


 На Ваше запитання, яке подане о 16:35 17 квітня 2019 року,  повідомляю наступне.


 1. Відповідно до статті 9 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми, - «Допомога у зв'язку  з  вагітністю  та  пологами  надається  у  розмірі   100   відсотків середньомісячного  доходу  (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше  25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць»


 


 2.Відповідно до Постанови «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю» від 12.09.2018  № 175,


мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить:


 2.1. «для осіб, зазначених у частині другій статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі)у розмірі 610 гривень!!!»;


 2.2. «для осіб, зазначених у частині першій статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування)у розмірі 1 630 гривень».


 


 3. Згідно ст. 17, ст. 20 Закону України «Про відпустки»


 3.1. «На підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю:


1) до пологів - 70 календарних днів;


2) після пологів - 56 календарних днів (70 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.


 3.2. «Порядок надання соціальних відпусток,- тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів). Вона надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.»


 


 4. Відповідно до пп. 3 п. 7 Постанови «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» від 27 грудня 2001 р. № 1751, -


«Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами надається жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні - у розмірі 100 відсотків мінімального розміру допомоги по безробіттю».


«Розмір допомоги встановлюється шляхом множення середньоденного доходу на кількість календарних днів тривалості відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, але не менш як 25 відсотків розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць».


 Розмір допомоги = середній дохід * кількість календарних днів тривалості відпустки.


6 747 грн. = 53,55 * 126 .


В управлінні праці та соціального захисту населення здійснюється розрахунку допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram