; ;

Купівля квартири/оформлення документів

Доброго вечора, маю запитання. Мені 30 років.Збираюсь купляти квартиру в іншому місті. Від армії я комісований. Родичі дружини наполягають на тому, щоб квартиру оформити на дружину і не приписуватись, тому що при виписці з одного місця і приписка в іншому тягне за собою повторне проходження медкомісії і напевно що службу в армії. Наскільки це правда ?! Чи приписуватись мені чи ні?!  І як оформлення документів на квартиру вплине в подальшому на поділ майна?( При купівлі квартири буде підписуватись договір про спільне майно)

Чи може наприклад, тьощя бути покупцем , а квартиру оформити на дружину?тоді як буде поділ майна, на трьох?!

25.04.2019 17:18 373

Консультація виконавця

Тарас Свірський
Адвокат
У сервісі: 6 місяців
2 відгука (2 +) (0 -)
Рейтинг: 2340
Консультацій: 9

Стосовно того чи потрібно проходити медкомісію при реєстрації місця проживання.

Згідно п. 18 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, одним з документів, які необхідно подати для реєстрації місця проживання є військовий квиток або посвідчення про приписку. Однак ця умова застосовується лише для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку.

Враховуючи те, що Ви є комісованим, на Вас ця умова не розповсюджується. Обов'язок проходження медкомісії при реєстрації місця проживання законодавством не передбачено, а відповідно проходити її Вам не потрібно.

Стосовно оформлення права власності на майно при його купівлі.

У відповідності до вимог законодавства, майно, придбане під час шлюбу шляхом його купівлі, є спільною сумісною власністю подружжя. Тобто, незалежно від того, на кого буде оформлено право власності - на Вас чи Вашу дружину, дане майно вважатиметься Вашим спільним. Якщо ж право власності буде оформлено на іншу особу (наприклад матір дружини), то Ви жодного відношення до даного майна не матимите, що є певним ризиком для Вас у разі виникнення конфліктних ситуацій. 

При цьому, факт реєстрації місця проживання (прописки) Вас чи будь-кого іншого жодним чином не впливає на право власності. Тобто, наприклад, якщо право власності на майно буде оформлено на матір Вашої дружини, а ви лише будете прописані, БУДЬ ЯКИХ ПРАВ НА МАЙНО ВИ НЕ МАТИМЕТЕ, окрім права користування. Продати, подарувати чи іншим чином розпорядитися майном в такому випадку Ви не зможете. 

Згідно статті 355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності. Право спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом.

Відповідно до статті 368 ЦК України, спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною 2 статті 372 ЦК України передбачено, що у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Зазначені правові норми ЦК України кореспондуються із правовими нормами Сімейного кодексу України, відповідно до статей 60, 69 та 70 якого, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю.

Якщо виникнуть додаткові запитання, чи щось незрозуміло - телефонуйте чи пишіть на електронну пошту    

Якщо подобається, тисни кнопку