; ;

Господарське відання

Мы ранее отдали свое помещение в аренду предприятию. сегодня они прислали письмо и просят ...погодити передачу в господарьске відання, что это значит?

06.05.2019 11:34 358

Консультація виконавця

Доброго дня!

По Вашому питанню можу повідомити наступне:

Згідно Господарського Кодексу України(ч. 1 ст. 133 ГК) є декілька режимів для розпорядження своею приватною власністю: право господарського відання, право оперативного управління та право оперативного використання майна, най популярніші серед них перші два! Ви передали Вашу власність в оперативне управління орендарю з правом використання. При цьому право повного господарського відання залишилось у Вас, як власника майна. Напевно та діяльність, яку хотів би проводити Ваш орендар неможлива без права повного господарського відаання над майном , яке є виключно у власника такого мвйна.

Різниця між цими режимами наступна:

Право господарського відання є  правом суб’єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) з обмеженням  його права розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках передбачених законодавством (ч. 1 ст. 136 ГК).

Право оперативного управління - це право суб’єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності в межах, встановлених законодавством та власником (уповноваженим ним органом) (ч. 1 ст. 137 ГК).

Тож перш за все Вам, як власникові необхідно уточнити у орендаря навіщо йому потрібно погодити такий статус? Адже господарське відання лежить на власникові майна(орендар може мати лише право оперативного використання та оперативного управління майном - це передбачається у договорі оренди , якщо потрібно.

Якщо ж таке право орендарю потрібно для якоїсь конкретної господарської діяльності, то Ви,як власник майна можете (на конкретно визначений строк) виписати нотаріально довіреність на право повного господарського відання, але умови потрібно чітко прописати та обговорити для уникнення неприємностей для Вас, як власника майна в подальшому.

Право повного господарського відання за замовчуванням має виключно власник приватного майна!

 З повагою,

Костянтин Гончаренко - Юрист АДВОКАТСЬКЕ БЮРО "БАУЛІН І ПАРТНЕРИ"("B&P" law office )

Якщо подобається, тисни кнопку