Питання про дарування нерухомості

Доброго ранку. Чи обов`язково робити експертну оцінку будинку для визначення 1% державного мита, при оформленні договору дарування у нотаріуса. Дякую.

15.05.2019 09:18 5372

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
786 відгуків (785 +) (1 -)
Консультацій: 2028
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Добрий день.

Так,  у всіх випадках переходу права власності на об'єкт нерухомості, крім випадку спадкування членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, необхідно визначити оціночну вартість об'єкта нерухомості.

Згідно зі ст. 719 Цивільного кодексу України, договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Статтею 1 Декрету «Про державне мито» встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Згідно п.5 ч.3 ст. 3 Декрету  «Про державне мито» ставка державного мита за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина, що здійснює таке відчуження, встановлено у розмірі 1% суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.  

Так, у Вашому випадку, оцінку майна  необхідно проводити для справляння державного мита за посвідчення договору дарування.

Тако звертає увагу на те, що у Вашому запиті не  зазначено між ким буде укладатися договір дарування. Це питання дуже принципове. 

Так,  якщо договір дарування укладається між особами, які  є членами сім’ї першого ступеня споріднення, то  подарунок обкладається за нульовою ставкою.  Такими особами вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені ( згідно пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України). 

Якщо, договір дарування  нерухомого майна  укладається між особами які не є членами сімї першого ступеня споріднення, то одноразово оплачується: 1 державне  мито - 1% від суми договору, але не нижче оціночної вартості та  податок з доходу фізичних осіб, який також обчислюється від суми договору, але не нижче оціночної вартості об’єкту нерухомості.

Таким чином, якщо договір дарування укладається між особами які є членами сім’ї першого ступеня споріднення, а це є батьки, чоловік або дружина, та діти, то Вам необхідно проводити оцінку нерухомого майна (будинку) тільки для справляння державного мита у розмірі 1% від його оціночної вартості.

З повагою,

Адвокат Бекало М.І. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram