Скарга щодо внесення особи в розшук

доброго дня. особа судилася по 191 та 366 статті, але перетнула кордон без попереднього попередження суду та отримання для цього дозволу (після перетину суд було повідомлено). пізніше, особу через неявку в суд було добавлено в розшук під причиною "особа, що переховується від слідства із вказаним запобіжним заходом "ухвала суду про дозвіл на затримання з метою приводу".


при поверненні на батьківщину на кордоні чи в аеропорту особу затримають? і чи можна подати з іншої країни оскарження щодо цього запобіжного заходу щоби при поверненні на батьківщину особу не затримували?

19.05.2019 16:14 1704

Консультація виконавця

Олександр Назаренко
Адвокат Київ
У сервісі: 5 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 3

Здрастуйте! Уникнути затримання на кордоні або в аеропорту неможливо. Оскарження обрання такого запобіжного заходу можливо лише теоретично, оскільки для цього необхідно буде вказати: по-перше, вагомі причини для виїзду за кордоку; по-друге, вагомі причини пропуску строку осркаження, а вони (строки), як я розумію, на даний час вже порушені.  Для відому:

ст.190 ч.3.КПК:  Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту:

1) приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду;

2) закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії;

2-1) добровільного з’явлення підозрюваного до слідчого судді, а обвинуваченого до суду, про що слідчий суддя, суд повідомляє прокурора;

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram