Оплата праці викладача, відповідно до кваліфікаційної категорії (бухгалтерська сторона)

У викладача в квітні було підтверджено кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії", і він надав нам атестаційний лист. Але, йому до цього оплачували як "спеціалісту", так як він не надав атестаційний лист про присвоєння кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії". І зараз в бухгалтерії проблемне питання, вони не хочуть оплачувати йому за даною категорією, так як в коледжі йому не було присвоєно дану категорію (бо він не надав станом на 1 вересня атестаційний лист про присвоєння) Чи має право бухгалтерія оплачувати й надалі працівнику як спеціалісту? Чи зобов язана бухгалтерія оплачувати на основі наказу про підтвердження кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії", без наказу про присвоєння даної кваліфікаційної категорії?

298 20.05.2019 11:12
50 грн

Консультація виконавця

Адвокат, Одеса
У сервісі:5 місяців
31 відгук (30 +) (1 -)
Поставити пряме питання Залишив відповідь: 20.05.19 12:02

Доброго дня.

Оплата праці педагогічних працівників педагогічних і  керівних  працівників  загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів та дитячих будинків  усіх  типів  та  найменувань, ліцеїв, гімназій, коледжів тощо здійснюється відповідно до   Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 № 102. Так, згідно до  п.4 Розділу 1 Інструкції, Визначення  ставок  (окладів)  працівників  за   розрядами  тарифної  сітки  провадиться  з  урахуванням їхніх кваліфікаційних  вимог. Посадові оклади  встановлюються  керівниками на основі діючих кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників  відповідної кваліфікації  з  наступною  атестацією  або  тарифікацією згідно з чинним законодавством.   

Ставки заробітної   плати   й  посадові  оклади  педагогічних працівників встановлюються керівниками закладів та установ  освіти при тарифікації за наслідками атестації. Згідно п.5 Розділу 5 Інструкції, Зміна розмірів ставок заробітної плати й посадових окладів протягом року провадиться: в) при  отриманні   відповідної   категорії   за   наслідками атестації - з дня прийняття рішення атестаційною комісією; Якщо право  на  зміну   розміру   ставки   заробітної   плати (посадового  окладу)  настає  в  період  перебування  працівника у відпустці чи під час тимчасової  непрацездатності,  на  підвищенні кваліфікації,  стажуванні,  нарахування заробітної плати за новими ставками  (посадовими  окладами)  здійснюється  з  дня  виникнення такого   права.  

Відповідальність за  своєчасне  і  правильне  встановлення працівникам ставок заробітної плати, посадових окладів, обчислення заробітної  плати  покладається   на   керівників   та   головних бухгалтерів  (бухгалтерів)  установ і закладів освіти,  керівників вищестоящих органів управління.   

Таким чином,  вказаною Інструкцією передбачено зміну розміру ставки заробітної плати з моменту (дати)  прийняття  відповідного рішення  атестаційної комісії , а не з моменту видання розпорядження (наказу) керівних органів закладу.

Крім того, відповідальність за своєчасність обчислення заробітної плати покладається не тільки на керівника закладу, але й на бухгалтерію.  Тому, у Вашому випадку, керівник коледжу має видати розпорядження (наказ) про зміну розміру ставки заробітної плати викладача у зв’язку з отриманням ним категорії «спеціаліст вищої категорії», але таке право у викладача виникає з дня отримання рішення атестаційної комісії, тобто з квітня.   

З повагою,

Адвокат Бекало М.І.