Предоплата по путевке в лагерь

Добрый день. Была внесена предоплата 30%.с дня оплаты прошло 10 дней. По семейным обстоятельствам попросила вернуть деньги, но сказали що деньги не возвращают. 


В договоре есть пункт, в котором указано, что в случае отказа о  путевки  при частичной оплате, деньги не возвращаются. Но на данный момент, договор не подписан.  


Возможно ли вернуть деньги и в какие  сроки?


Заранее благодарна за ответ

06.06.2019 22:34 2017

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

  1. Кошти повернути можливо. 2. Строки дивиться статті 530 та 531 ЦКУ (додаються)


     Ваш випадок прописаний статтєю 570 Цивільного кодексу України, а також статтями  530 та 531 цього ж кодексу.    


   Стаття 570. Поняття завдатку



  1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

  2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.


  


        На відміну від завдатку, аванс - це спосіб платежу. Аванс не виконує забезпечувальної функції, а виконує функцію попередньої оплати. У разі сплати авансу кредитор не може бути зобов'язаний до повернення авансу у подвійному розмірі і відповідно до відшкодування збитків.      


        При розгляді таких справ суди керуються позицією ВСУ, викладеною у постанові від 13.02.2013 у справі № 6-176цс12.    Верховним Судом України зазначено, що внесення завдатку як способу забезпечення виконання зобов’язання може мати місце лише в разі наявності зобов’язання. Якщо договору, який б за своєю формою та змістом відповідав вимогам закону, між сторонами укладено не було, а сторони лише домовилися укласти такий договір в майбутньому, передана грошова сума є авансом, який підлягає поверненню. Поверненню підлягає й аванс, отриманий за попереднім договором. 


 


Стаття 530. Строк (термін) виконання зобов'язання



  1. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).


Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.



  1. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.


Стаття 531. Дострокове виконання зобов'язання



  1. Боржник має право виконати свій обов'язок достроково, якщо інше не встановлено договором, актами цивільного законодавства або не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.


     


     Дякувати до надання консультації, не кращий час, подяка важлива по завершенню консультації, принаймні тут, на В2В.  З повагою Микола Лях

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram