Використання доходів неприбуткової організації відокремленими підрозділами неприбуткових установ

Чи подається Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації відокремленими підрозділами неприбуткових установ, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій станом на 01.01.2016?

426 07.02.2018 14:45

Консультація виконавця

Експерт B2B Consult, фото
Експерт,
У сервісі:1 рік
0 відгуків (0 +) (0 -)
Поставити пряме питання Залишив відповідь: 07.02.18 14:45

 АКТУАЛЬНО НА 07.02.2018

Відповідно до п. 157.12 ст. 157 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у редакції, що діяла до 01.01.2015, з метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр всіх неприбуткових організацій та їх відокремлених підрозділів (далі – Реєстр), які звільняються від оподаткування згідно з положеннями цього пункту.     На виконання вимог Закону України від 17 липня 2015 року № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон № 652) 16.07.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Постанова № 440), яка визначає дії контролюючих органів та неприбуткових підприємств, установ та організацій у перехідний період, з метою встановлення відповідності установчих документів неприбуткових організацій вимогам ПКУ для включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.     Підпунктом 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 ПКУ у редакції, що діє з 01.01.2015 встановлено, що платниками податку – резидентами є суб’єкти господарювання – юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пп. 133.4 та 133.5 ст.133 ПКУ.     Тобто, статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ, з 01.01.2015 надається тільки підприємствам, установам та організаціям зі статусом юридичною особи. Тому відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи не підлягають окремому включенню до Реєстру та відповідно не повинні окремо подавати податкову звітність.     Водночас, абзацом другим п. 34 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що неприбуткові організації, внесені контролюючими органами до Реєстру в порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 № 37, на день набрання чинності Законом № 652, не підлягають виключенню з цього Реєстру до 01 липня 2017 року.     Тому, відокремлені підрозділи, внесені до Реєстру станом на 01.01.2016, мають подати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553, за базовий податковий (звітний) період – календарний рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 102.04)