Сплата банку платником податку відсотки за кредитним договором та відображення їх в податковій декларації з ПДВ

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ сплачені банку платником податку відсотки за кредитним договором та чи підлягають вони відображенню в податковій декларації з ПДВ?

07.02.2018 14:52 1957

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511
Актуально на 7.02.2018



Підпунктом 196.1.5 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що не є об’єктом оподаткування операції з надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов’язаних з переказом коштів, з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства. Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику/
     Відповідно до п.п. 1 п. 3 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 21), отримані банком кошти від платника ПДВ у вигляді відсотків за договорами кредитування відображаються у рядку 5 (колонка А) податкової декларації з ПДВ (далі – декларація).
     Операція з виплати платником ПДВ банку відсотків за договорами кредитування відповідно до п.п.1 п. 4 розд. V Порядку № 21, відображається у рядку 10.3 (колонка А) декларації.




Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.04)
Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram