чи можна працювати токарем з інвалідністю 3 групи?

чи можна працювати токарем з інвалідністю 3 групи не бачучи на  одне око?

13.06.2019 18:07 2668

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
715 відгуків (714 +) (1 -)
Консультацій: 1883
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.


Законодавством не заборонено особам з певною групою інвалідності  бути працевлаштованим, якщо згідно з висновком медико-соціальної експертизи (МСЕК) стан здоров'я особи дозволяє виконувати певні види роботи.


Якщо  експертизою буде встановлено, що особі з інвалідністю  певний вид роботи  протипоказаний за станом здоров’я, то роботодавець згідно до ч.5. ст. 24 Кодексу законів про працю України, не має право приймати таку особу на роботу. 


Згідно до ч.5 ст. 24 Кодексу законів про працю України, забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров'я.


Таким чином,  можливість працювати токарем  особі з інвалідності 3 групи по зору, може бути встановлена тільки висновком медико-соціальної експертизи. 


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram